درآمد زیره‌ی کوهی برای 180 خانوار منطقه زیرکوه خراسان جنوبی
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان زیرکوه با بیان اینکه برداشت گیاه دارویی زیره‌ی کوهی در شهرستان زیر کوه آغاز شد، گفت: بالغ بر 100 هکتار از مراتع کوهستانی زیرکوه، زیر کشت زیره‌ی کوهی می‌باشد که پیش بینی می‌شود 220 کیلو گرم زیره از این مراتع برداشت شود.
1398/04/19

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، جواد درویشی با اشاره به این که زیره‌ی کوهی محصولی است که نیاز فراوان به آب دارد افزود: در سال جاری به علت افزایش بارندگی‌ها شاهد رونق بیشتر این محصول بوده و حدود 180 خانوار از برداشت این محصول درآمد خواهند داشت.

وی بهترین زمان برداشت این محصول را نیمه‌ی خرداد ماه تا اواسط تیر ماه دانست و بیان کرد:گیاه زیره در این بازه‌ی زمانی بهترین کیفیت و مرغوبیت را برای چیدن دارد به همین منظور کشاورزان در این مدت اقدام به برداشت زیره می‌کنند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان زیرکوه تاکید کرد: اگر قبل از رسیدن کامل گیاه، کشاورزان اقدام به چینش گیاه کنند، گیاه عاری از هرگونه عطر و بو خواهد بود و هیچگونه ارزش غذایی نخواهد داشت.

جواد درویشی زیره‌ی کوهی را به عنوان سوغات ارزشمند این خطه معرفی کرد و گفت:زیره‌ی سیاه به عنوان طعم دهنده‌ی قوی در اکثردمنوش‌ها و غذا‌های مردم شهرستان زیر کوه استفاده می‌شود و طعم وبوی بسیار خوشمزه‌ای به غذا‌های محلی می‌دهد.

تعداد مشاهده خبر9 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal