فرایندها متناسب با تغییر رویکردها، سیاست ها و قوانین بازنگری شود
1398/04/19

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی بر لزوم بازنگری در تمامی فرایندها متناسب با تغییر رویکردها، سیاست ها، قوانین و مقررات تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، مهندس محمدرضا طلایی امروز چهارشنبه در گردهمایی معاونین توسعه مدیریت و منابع که با حضور مدیران کل ستادی، معاونین توسعه مدیریت و منابع سازمان های جهاد کشاورزی و سازمان های وابسته برگزار شد، ماموریت های معاونین توسعه مدیریت و منابع سازمان های جهاد کشاورزی و سازمان های وابسته را تبیین و تصریح کرد: معاونت توسعه مدیریت و منابع باید پشتیبان واحدهای اجرایی باشد و این حس حمایت و پشتیبانی به بدنه اجرایی سازمان از مراکز خدمات تا معاونت های اجرایی تزریق شود.

وی با تاکید بر ضرورت ایجاد تغییر در روش های اجرایی و بازنگری در وظایف و ماموریت های بخش کشاورزی و لزوم تقویت ارتباطات با واحدهایی اجرایی، گفت: مرکز نوسازی و تحول اداری باید فرایندهای توسعه گلخانه ها را که جزء سیاست های اصلی وزارت جهاد کشاورزی محسوب می شود، تسهیل نماید.

معاون وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد: تمامی فرایندها در وزارتخانه حداقل سالی یکبار باید متناسب با تغییر رویکردها، سیاست ها، قوانین و مقررات مورد بازنگری قرار گیرد.

طلایی ادامه داد: توجه به مباحث کانون ارزیابی مدیران، شایسته سالاری، بکارگیری جوانان و زنان در پست های مدیریتی نیز عنایت ویژه معاونین استان ها را می طلبد.

وی با بیان این که طرح ایده و فکر جدید، توجه به نظام پیشنهادات و استفاده از نقطه نظرات همکاران و کارشناسان باید مورد توجه جدی قرار گیرد، گفت: نظام پیشنهادات تنها خاص کارکنان نیست و وزارتخانه وظیفه دارد به پیشنهادات اصلاحی بهره برداران و کشاورزان نیز توجه جدی داشته باشد.

طلایی بر لزوم تعیین تکلیف و تهاتر بدهی سازمان تامین اجتماعی و تسریع در جمع آوری و ثبت بدهی در سامانه مربوطه و بستن پرونده فوق در سال جاری با استفاده از ظرفیت قانون بودجه سال جاری تاکید کرد و افزود: اعتبارات در نظر گرفته شده در مدیریت سبز می تواند بخشی از مشکلات بودجه را مرتفع و برای کاهش هزینه ها مورد استفاده قرار گیرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی ضمن بیان اهمیت آموزش در سازمان ها، اظهار کرد: آموزش کارکنان موضوعی است که هیچگاه کهنه نمی شود و به صورت دائمی مورد توجه قرار دارد و همکاران همواره باید با یافته های جدید آشنا و مورد بازآموزی قرار گیرند و بحث آموزش، کارمندان جدید و قدیم نمی شناسد؛ البته به کیفیت آموزش هم باید توجه ویژه داشت و وزارتخانه در مبحث آموزش هیچگونه محدودیت اعتباری ندارد.

تعداد مشاهده خبر54 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal