لزوم تقویت تشکل‌ها و زنجیره‌های تولید بخش دامپزشکی
1398/04/19

رئیس سازمان دامپزشکی کشور، تقویت بیش از پیش تشکل‌ها و زنجیره‌های تولید بخش دامپزشکی را ضروری دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، دکتر علیرضا رفیعی‌پور در افتتاحیه پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی دام و طیور و آبزیان مشهد، گفت: پیشنهاد مهم من به زنجیره‌های تولید و صنایع وابسته این است که برای تامین نهاده‌های مورد نیاز خود تنها به وارد کننده‌ها متکی نباشند بلکه خود نسبت به وارد کردن و تامین نیاز خود اقدام کنند.

وی با بیان این که جنگ اقتصادی مضرات خود را دارد، بیان داشت: حضور سرمایه‌گذاران و تولید کنندگان نشان می‌دهد که ما قدم‌هایی را به سمت خودکفایی و خوداتکایی برداشته‌ایم و برای برون‌رفت از مشکلات گریبانگیر اقتصاد کشاورزی، باید وابستگی بودجه به نفت را قطع کنیم و این امر با خودکفایی و خوداتکایی در حوزه کشاورزی، دام، طیور و آبزیان ممکن می‌شود.

رفیعی‌پور خاطرنشان کرد: هنوز وابستگی‌هایی در زمینه دام، طیور و آبزیان داریم که ضروری است کلیه افراد و نهادهایی که فعالیتشان در حوزه مواد اولیه، دارو، واکسن است، تلاش کنند تا در این امور نیز به خودکفایی برسیم.

وی با اشاره به ایجاد فرصت‌های صادراتی در بخش دام و طیور، تصریح کرد: استان‌های مرزی می‌توانند فرصت‌های صادراتی برای کشور ایجاد کنند و این مهم را به عنوان یک الگوی اقتصادی به نمایش بگذارند که در این صورت صادرات نیز تسهیل می‌شود.

وی افزود: طی چند ماه گذشته در اقصی نقاط کشور توفیق داشتم در نمایشگاه‌های مختلف و مشابه شرکت کنم. برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی می تواند نمایش مناسبی از توانمندی‌های علمی و تکنولوژی کشور در دوران تحریم را در پی داشته است.

تعداد مشاهده خبر91 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal