سرمای دیررس بهاره سالجاری 1750 میلیارد تومان به باغات استان آذربایجان شرقی خسارت وارد کرد
سرپرست معاونت بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: سرمای دیررس بهاره سالجاری 1750 میلیارد تومان به باغات استان آذربایجان شرقی خسارت وارد کرد.
1398/04/18

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی، مهندس علی رخ افروز در جلسه کارگروه خشکسالی، سرمازدگی و مخاطرات بخش کشاورزی که در سالن جلسه مجتمع شهید کسایی تبریز برگزار شد، ضمن بیان این مطلب افزود: با شناسایی مناطق سرما زده استان، باید مشخص گردد که چند درخت در آن مناطق دچار سرمازدگی شده اند تا به عنوان رقم مقاوم انتخاب گردند، سپس گونه های مقاوم به سرمازدگی در هر منطقه شناسایی و ثبت شوند.

وی ادامه داد: مدیریت شهرستانها بطور جدی پیگیر باشند تا محققین و ارزیاب ها به شهرستانها جهت بازدید و شناسایی ارقام آسیب دیده مراجعه نمایند.

مهندس رخ افروز با اشاره به اینکه میزان سطح زیرکشت واقعی گوجه فرنگی، پیاز، سیب زمینی و ... با میزان ثبت شده در سامانه مغایرت دارد، گفت: معیار ما میزان ثبت شده در سامانه است.

سرپرست معاونت بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی استان افزود: مدیران شهرستان باید همکاران خود را مجاب نمایند تا از کودهای یارانه ای و غیریارانه ای که توسط فروشندگان به فروش می رسد نمونه برداری کرده و جهت تست به آزمایشگاه مرکز تحقیقات انتقال دهند تا اعتماد کشاورزان به کارشناسان سازمان و مدیریت شهرستانها جلب شود.

تعداد مشاهده خبر62 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal