پیش بینی استفاده 15 هزار نفری از تسهیلات برای خسارت دیدگان بخش کشاورزی خراسان جنوبی
معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان خراسان جنوبی گفت: مهلت ثبت نام دریافت تسهیلات کم بهره بخش کشاورزی برای خسارت دیدگان سیل در خراسان جنوبی تمدید شد.
1398/04/18

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهادکشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، هادی بیجاری با بیان این که مهلت مراجعه کشاورزان خسارت دیده از سیل برای دریافت اعتبارات به مدت کوتاهی تمدید شده است، از کشاورزان خواست هرچه سریع تر برای برخورداری از این اعتبارات به مدیریت شعب جهاد کشاورزی شهرستان ها مراجعه کنند.

وی اعتبارات ابلاغ شده خسارت سیل در بخش کشاورزی به استان را 95 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: در مرحله اول این اعتبارات 47 میلیارد و 500 میلیون تومان به استان تخصیص یافته است.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان با اشاره به اینکه پرداخت اعتبارات براساس مراجعه متقاضیان به سامانه سجاد است افزود: پس از اعلام خسارت متقاضی برآورد خسارت توسط کارشناسان از طریق بازدید میدانی انجام می شود.

بیجاری با بیان اینکه مبلغ اعتبارات براساس نوع و شدت خسارت متفاوت است، گفت: در خسارات باغی و زراعی 5 میلیون تومان با بازپرداخت 7 یا 4 ساله، یک سال دوره تنفس و سود 4 درصد و در بخش دامی برای هر دام سبک 500 هزار تومان و برای هر دام سنگین 3 میلیون تومان پرداخت می شود.

وی با بیان اینکه تاکنون 7 هزار نفر در سامانه سجاد ثبت نام و تشکیل پرونده داده‌اند، افزود: پیش بینی می شود بین 10 تا 15 هزار نفر تا پایان این طرح از تسهیلات بلاعوض خسارت سیل برخوردار شوند.

تعداد مشاهده خبر13 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal