120 هزار تن گندم از کشاورزان استان خریداری شد
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت : از ابتدای فصل برداشت تاکنون افزون بر 120 هزار تن گندم بصورت تضمینی از کشاورزان استان خریداری شده است.
1398/04/18
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین، فاطمه خمسه در دومین جلسه هماهنگی خرید تضمینی گندم که باحضورمنوچهر حبیبی معاون سیاسی ، امنیتی و انتظامی استانداری قزوین و اعضا برگزارشد افزود: امسال برداشت گندم از 26 خرداد ماه آغاز و تا اوایل شهریور ادامه دارد .

 وی اظهار داشت: در سال زراعی جاری گشت گندم در سطح 145 هزار 696 هکتار محقق  شده که تاکنون بطور میانگین حدود  50 درصد گندم از این اراضی برداشت شده است .

خمسه پیش‌بینی کرد امسال بیش از  328 هزار تن محصول گندم در استان تولید شود .

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین در ادامه با اشاره به اینکه سطح اراضی زیر کشت گندم  استان نسبت به سال گذشته افزایش نداشته بجز در اراضی دیم شهرستان اوج  اضافه  کرد:  در سال زراعی جاری 21 مرکز  کار خرید تضمینی و تحویل  گندم از کشاورزان استان  را برعهده دارند.

به گفته وی، به منظور نظارت بر روند خرید و تحویل گندم به مراکز  40 اکیپ گشت ویژه در استان تشکیل شده است .

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: امسال در سطح 94 هزار و 800 هکتار مبارزه با سن گندم انجام شده که نسبت به سال گذشته حدود 24 هزار هکنار افزیش داشته است .

به گفته وی  گندم تولیدی امسال از کیفیت بسیار بالایی نسبت به سال های گذشته برخوردار بوده است.

خمسه در پایان با قدر دانی از تلاش کشاورزان و بهره برداران در تولید محصول باکیفیت گفت : قزوین جزء معدود استان هایی است  که کلیه  دست اندرکاران جهاد کشاورزی به همراه کشاورزان  بصورت شبانه روز در امر پایش سن گندم  و خرید محصول مشارکت داشتند .

تعداد مشاهده خبر5 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal