اختصاص 150 میلیارد تومان تسهیلات برای خدمات‌رسانی به عشایر کشور
1398/04/17

رئیس سازمان امور عشایر کشور، از اختصاص 150 میلیارد تومان تسهیلات برای خدمات‌رسانی به عشایر کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان، مهندس کرمعلی قندالی در مراسم تودیع و معارفه مدیر اداره کل عشایری استان کرمان گفت: این میزان اعتبار از محل مالیات بر ارزش افزوده در اختیار ادارات عشایری شهرستان‌ها قرار می‌گیرد که صرف خدمت‌رسانی به عشایر کشور شود.

وی افزود: این اعتبار سهل‌الوصول بوده و در اختیار فرمانداران قرار می‌گیرد.

قندالی همچنین خاطرنشان کرد:‌ تسهیلات با سود 10 درصد برای پرواربندی در اختیار عشایر قرار می‌گیرد.

به گفته وی، 202 میلیارد تومان اعتبار نیز صرف آبرسانی به عشایر می‌شود که امیدواریم صددرصد آن تخصیص یابد.

رئیس سازمان امور عشایر کشور در خصوص اجرای طرح‌هایی برای ارتقای جامعه عشایری تصریح کرد: این طرح‌ها شامل طرح ویژه فرهنگی و مذهبی و طرح ویژه ارتقای سطح سواد مهارت و دانش است که برای ارتقای جامعه عشایری در نظر گرفته شده است.

وی افزود: سومین طرح نیز طرح ویژه بهداشتی درمانی است که در حال اجراست و برای اجرای آن کانکس مجهز برای سرویس‌دهی بهداشتی به عشایر در نظر گرفته شده است که امیدواریم به زودی در استان کرمان نیز اجرایی شود.

قندالی، توزیع پنل‌های خورشیدی، بیمه اجتماعی عشایری، بیمه دام عشایر، ایجاد زنجیره تولید گوشت قرمز، زنجیره گیاهان دارویی، زنجیره صنایع دستی و زنجیره گردشگری را از برنامه‌های مهم سازمان امور عشایر ایران برشمرد.

وی با اشاره به این که، عشایر و جامعه عشایری دارای ظرفیت بی‌بدیلی است که هنوز خیلی از زوایای آنها شناخته شده نیست، افزود: هیچ چیزی نمی‌تواند جای اصالت و اخلاق را بگیرد و در این راستا باورهای درونی تمام عیار جامعه عشایری می‌تواند الگوی همگان باشد.

عباس سعیدی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان نیز در این مراسم گفت: بر اثر خشکسالی‌های اخیر لطمات زیادی بر جامعه عشایری وارد شده که لازم است حمایت لازم صورت گیرد.

گفتنی است؛‌ در این مراسم تودیع و معارفه، طی حکمی از سوی رئیس سازمان امور عشایر ایران، مهندس رضا نیکزادی به عنوان مدیر کل عشایری استان کرمان منصوب و از خدمات مهندس مهدی ابراهیمی مدیرکل سابق این اداره کل قدردانی شد.

تعداد مشاهده خبر62 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal