آغاز برداشت سیب بهاره خراسان شمالی
مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی از پیش‌بینی تولید نزدیک به 70 هزار تن سیب در استان خبر داد.
1398/04/17

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی خراسان شمالی، مهندس محمدعلی شریکیان با پیش بینی تولید 69 هزار و 500 تن سیب در  سال جاری گفت: سطح باغات سیب استان 3885 هکتار است که 3600 هکتار آن بارده می باشد. سیب پس از انگور بیشترین تولید محصولات باغبانی استان را به خود اختصاص داده  است و میزان تولید این محصول حدود 69000 تن می باشد (معادل 8/22 درصد تولیدات باغبانی استان).

وی افزود: میانگین عملکرد باغات سیب استان 19 تن در هکتار است با این وجود باغداران پیشرو با اجرای مدیریت های فنی و رعایت اصول به باغی عملکرد های بیش از 120 تن در هکتار را تجربه کردند.

این مسوول اظهار کرد: شهرستان های شیروان، اسفراین بیشترین سطح زیر کشت وتولید این میوه با کیفیت را به خود اختصاص داده اند .

شریکیان با اشاره به تنوع ارقام سیب استان اظهار داشت: برداشت سیب در استان بسته به نوع رقم متفاوت است ارقام زودرس شامل گلاب کهنز ،عباسی اواخر خرداد ، ارقام میان‌رس از قبیل شیخ امیری ،سیب ترش و دورنگ فرانسه اواسطتیر و ارقام دیررس نظیر لبنانی زرد ،لبنانی قرمز ،گالا، فوجی، برابرن و گران اسمیت اواخر شهریور برداشت می‌شوند.  

وی گفت: سرانه مصرف سیب در کشور 25-24 کیلوگرم می باشد. در حال حاضر ظرفیت ذخیره سازی سردخانه های بخش خصوصی به  10 هزار تن می باشد که امکان ذخیره‌سازی محصول سیب برای باغداران عزیز را فراهم می سازد .

این مسوول ادامه داد: در سال جاری عملیات اصلاح و نوسازی باغات سیب در سطح 150 هکتاربا تامین نهال شناسه دار انجام شده است. همچنین به منظور توسعه باغات 11500  اصله نهال سیب پایه رویشی از نهالستان های داخل استان  تامین و بین متقاضیان توزیع شده است.طی چهار سال اخیر 60 هکتار باغات پایه رویشی سیب در شهرستان های استان توسعه یافته است که از مزایای سیب پایه رویشی نسبت به پایه های بذری می توان به  عملکرد بیشتر در واحد سطح ، دریافت نور بیشتر و بالتبع بهبود کیفیت محصول ،تسریع در باردهی و رسیدن به عملکرد اقتصادی اشاره نمود .

مدیر امور باغبانی سازمان جهادکشاورزی خراسان شمالی گفت: رعایت اصول به باغی نظیر تعذیه مناسب ومتعادل بر اساس آزمون خاک وبرگ  با مصرف کودهای شیمیایی ماکرو ،کوهای دامی پوسیده و ورمی کمپوست ،کودهای آلی ، محلول پاشی با ریز مغذی ها در زمان های مناسب ،مصرف بردوفیکس، یخ آب زمستانه مبارزه تلفیقی و به هنگام با آفات ،پیشگیری از بیماری های قارچی ،حذف علف های هرز ، رعایت بهداشت کف باغ و انجام هرس اصولی اثرات بسیار مطلوب در افزایش کمی و کیفی محصول خواهد داشت .

وی توصیه کرد: باغداران عزیز به منظور تحقق اهداف موصوف با کارشناسان باغبانی ،حفظ نباتات و مروجین مستقر در مراکز جهاد کشاورزی یا مدیریت های جهاد کشاورزی مشورت نمایند  .

سیب یکی از قدیمی ترین میوه هایی است که بشر آن را شناخته و به علت دارا بودن ارزش تغذیه ای و درمانی نسبت به پرورش و تولید آن اقدام نموده است. این میوه به خاطر عناصر معدنی، فیبر و قندهای موجود در آن نقش مهمی در تغذیه بیماران دیابتی دارد. همچنین خواص بی نظیری درتنظیم فشار خون، سلامت قلب،کاهش کلسترول خون، پاکسازی کبد تقویت ،بهبود سلامت استخوان ومفاصل ، تقویت دستگاه ایمنی ، سلامت چشم وبینایی دارد . 
تعداد مشاهده خبر181 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal