اجرای مبارزه با سن غلات در سطح 15 هزار و 505 هکتار از مزارع استان سمنان
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان از مبارزه با سن مادری و پوره در مزارع گندم و جو این استان در سطح 15 هزار و 505 هکتار خبر داد.
1398/04/16
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، عباس مشیریان با بیان اینکه آغاز مبارزه با سن غلات با تشکیل ستاد کنترل عوامل خسارتزای گندم صورت گرفته است گفت: اجرای این عملیات درابتدا از ارتفاعات و پایش مزارع در اواخر سال 97 شروع شد ،  به نحوی که  بارصد روزانه مزارع توسط 105 کارشناس شبکه مراقبت و پیش آگاهی در کل استان، دستور آغاز عملیات مبارزه با سن مادری در تاریخ 26 فروردین در شهرستان گرمسار  شروع و تا اوایل خرداد سال 98 در شرق استان و در شهرستان میامی و شاهرود به پایان رسید.
وی افزود: این عملیات که در قالب 105 شبکه مراقبت و پیش آگاهی اجرا گردید ،  سطحی بالغ بر 15 هزار و پانصد و پنج هکتار از مزارع غلات را شامل می‌شود.
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به اقدامات موثر انجام شده اظهار داشت: سطح کل مبارزه با سن مادری در سال زراعی جاری در استان سمنان 15505 هکتار بوده که از این میزان 12360 هکتار در مزارع گندم و 3145 هکتار در مزارع جو بوده است.
وی با بیان این که عمده مبارزات با سن گندم در شهرستان گرمسار و آرادان بوده است گفت: با توجه به اقدامات بسیار مناسب و به موقع کشاورزان و شبکه مراقبت گیاهپزشکی پیش‌بینی می‌شود درصد میزان خسارت سن زدگی در سال جاری نسبت به  مشابه سال قبل روند کاهشی قابل محسوس را داشته باشد.
تعداد مشاهده خبر15 بار
تصاویر مرتبط

  • سن غلات_0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal