توسعه کشت‌های متراکم و گلخانه‌ای از اولویت‌های سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی
رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، از اعطای تسهیلات هفت درصد برای ساخت گلخانه‌ها خبر داد و گفت: تعهد استان در زمینه توسعه کشت گلخانه‌ای در سال جاری 60 هکتار است.
1398/04/16

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، غلامرضا قوسی توسعه کشت‌های متراکم و گلخانه‌ای را از اولویت‌های سازمان جهاد کشاورزی دانست و اظهار داشت: این اقدام به عنوان یکی از سیاست‌های محوری و بخشی از طرح‌های مصوب اقتصاد مقاومتی مورد نظر و توجه قرار دارد.

وی با اعلام این که سهم استان برای توسعه کشت گلخانه‌ای در سال جاری 60 هکتار اعلام شده، بیان داشت: در 40 سال گذشته 67 هکتار گلخانه در استان اجرا شده اما براساس هدف‌گذاری امسال 60 هکتار توسعه کشت گلخانه‌ای اجرا می‌شود.

این مسوول از فعالیت 285 واحد گلخانه‌ای در استان خبر داد و افزود: در مقطعی به دلیل نوسانات قیمت، مصرف محصولات گلخانه‌ای دچار کاهش شدید و تعدادی از گلخانه‌ها تعطیل شد اما طی چهار سال گذشته با توجه به افزایش قیمت‌ها به ویژه برای محصولات با کیفیت، گلخانه‌ای تعطیل نشده و تعدادی از گلخانه‌های غیر فعال به چرخه تولید بازگشتند.

وی با بیان این که در استان 0.3 هکتار گیاه زینتی پرورش داده می‌شود که 1.5هکتار آن گل شاخه بریده رز و مابقی گیاهان آپارتمانی است، افزود: از محل تبصره 18 به متقاضیان ساخت واحدهای گلخانه‌ای تسهیلات بانکی با نرخ هفت درصد تعلق می‌گیرد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با اشاره به تخصیص 20 درصدی اعتبارات مصوب برای توسعه صنعت گلخانه‌ای و ابلاغ آن در کمتر از دو ماه گذشته در استان، اعلام کرد: هیچ محدودیت اعتباری وجود ندارد و متناسب با طرح ارائه‌ شده، تسهیلات پرداخت می‌شود.

قوسی با اشاره به این که نرخ سود این تسهیلات نسبت به سال گذشته کاهش یافته، بیان داشت: متقاضیان می‌توانند برای ساخت گلخانه‌های کوچک مقیاس زیر 300 متر مربع و گلخانه‌های تجاری بالای 300 متر مربع از تسهیلات هفت درصد استفاده کنند.

تعداد مشاهده خبر30 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal