ارزش تولیدات عشایر استان آذربایجان غربی پنج هزار میلیارد ریال است
مدیرکل امور عشایری آذربایجان‌غربی گفت: سالانه ارزش تولیدات عشایری استان بیش از پنج هزار میلیارد ریال است.
1398/04/16

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی ، بهرام زینال زاده اظهار کرد: عشایر استان در جمع 2 میلیون راس دام را پرورش می‌دهند و سالانه 16 هزار تُن گوشت قرمز، 50 هزار تُن شیر و مواد لبنی و سه هزار تُن پشم تولید می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه آذربایجان غربی از نظر جمعیت عشایر در جایگاه سوم کشور قرار دارد، افزود: عشایر استان 2 میلیون راس دام را در اختیار دارند و شصت هزار هکتار از باغات و مزارع استان نیز توسط عشایر  مورد بهره برداری قرار می گیرد.

زینال زاده بیان کرد: عشایر این استان با امکانات محدود نقش برجسته و مهمی را در تحقق اقتصاد مقاومتی دارند و باید امکانات و تجهیزات لازم در اختیار آنان قرار گیرد.

وی اضافه کرد: در سال جاری 90 طرح عمرانی از جمله مرمت 300 کیلومتر راه عشایری،تهیه آب بهداشتی سالم برای شرب انسان و دام، توزیع پک و آبگرمکن های خورشیدی، توزیع نهاده‌های دامی، آرد، مواد سوختی و اعطای تسهیلات کم بهره به عشایر استان همچون سالهای گذشته پی گیری خواهد شد.

مدیرکل امور عشایری آذربایجان‌غربی گفت:با مرمت این میزان مسیر بیش از 1000 خانوار عشایری در شهرستان‌های ماکو، چالدران، ارومیه، شاهین دژ، میاندوآب، اشنویه، پیرانشهر، مهاباد و نقده از راه‌های مناسب برای تردد برخوردار شدند.

مدیر کل امور عشایری آذربایجان غربی گفت: طبق برنامه ریزی های انجام شده قرار است امسال به منظور بهره مندی عشایر از انرژی های پاک 100 دستگاه پک خورشیدی و 15 دستگاه آبگرمکن خورشیدی در اختیار عشایر استان قرار گیرد.

وی افزود: سال 1397 در مجموع 20 هرار تُن نهاده دامی شامل جو، کنسانتره و سبوس در اختیار عشایر استان قرار گرفت و در سه سال گذشته 200 میلیارد ریال در قالب تسهیلات کم بهره به عشایر اعطا شده است.

تعداد مشاهده خبر8 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal