بازدید مدیران و کارشناسان فنی سازمان جنگل‌ها از پژوهشکده حفاظت خاک و آبخیزداری
1398/04/12

مدیران و کارشناسان فنی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور از اقدامات و پروژه های پژوهشکده حفاظت خاک و آبخیزداری بازدید کردند.  

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، در این بازدید حسین‌پور مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخوانداری، وحید جعفریان مدیرکل دفتر آموزش، ترویج و مشارکت‌های مردمی به همراه پرویز گرشاسبی رئیس اداره توسعه فناوری و نوروزی معاون پژوهشکده حفاظت خاک و آبخیزداری حضور داشتند. 

در این نشست نوروزی معاون پژوهشکده حفاظت خاک و آبخیزداری به معرفی پژوهشکده و همچنین امکانات آنها جهت انجام پروژه ها پرداخت.

در ادامه روسای گروه‌های تحقیقاتی این پژوهشکده چکیده‌ای از فعالیت‌های اعضای هیئت علمی و پروژه‌های در حال اجرا را تشریح کردند. 

در حاشیه این بازدید رئیس اداره توسعه فناوری پژوهشکده ضمن خیر مقدم به مدیران و کارشناسان سازمان جنگل‌ها گفت: این بازدید ماحصل نشست‌های مشترک دفتر ترویج و مشارکت های مردمی سازمان جنگل‌ها و مراتع با پژوهشکده حفاظت خاک و آبخیزداری است. 

پرویز گرشاسبی به اهمیت ارتباطات و مراودات بین پژوهشکده و سازمان جنگل‌ها و تلاش برای دست یافتن به اهداف مشترک و افزایش این ارتباطات اشاره نمود و تصریح کرد: این مهم در اولویت برنامه‌های پژوهشکده قرار دارد. 

وی؛ سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور را یکی از مشتری‌های اصلی پژوهشکده حفاظت خاک و آبخیزداری عنوان کرد و افزود: از پژوهشکده حفاظت خاک و آبخیزداری می‌توان به عنوان پیمانکار و مشاور نیز استفاده نمود. 

وی به 1500 طرح تحقیقاتی خاتمه یافته در این پژوهشکده اشاره نمود و خاطرنشان کرد: 500 طرح دیگر نیز در حال اجراست که مجموعاً 2000 طرح تحقیقاتی در این بخش انجام شده است.

گرشاسبی به جهت‌گیری سازمان آموزش و تحقیقات کشور در بایگانی نکردن طرح‌ها در پژوهشکده اشاره کرد و افزود: تحقیقات باید به سمت مشتری محوری برود و از انجام پروژه‌هایی که قرار است بایگانی شود جلوگیری نماییم، تحقیقات باید مشتری مدار، قابل ترویج و تجاری سازی شود. 

در ادامه این بازدید مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخوانداری سازمان جنگل‌ها به تقویت ارتباط دو سویه پژوهشکده و سازمان جنگل‌ها تأکید کرد و گفت: این گونه بازدیدها همانند جرقه‌ایست، بسیار تأثیرگذار، اما کافی نمی باشد.

ابوالقاسم حسین‌پور اذعان داشت: آبخیزداری و آبخوانداری در سال‌های اخیر مورد تأکید مقام معظم رهبری قرار گرفته و دارای اعتبارات خاص از محل صندوق توسعه ملی می‌باشد که پس از باران‌های اخیر و آسیب‌های آن، نقش فعالیت آبخیزداری برجسته و بر انجام و توسعه آن در کشور تأکید شد. 

وحید جعفریان مدیرکل دفتر آموزش، ترویج و مشارکت‌های مردمی نیز در ادامه گفت: حقیقتا دفتر ترویج و مشارکت‌های مردمی سازمان جنگل‌ها  به دنبال همکاری با این پژوهشکده و اثربخشی بیشتر این ظرفیت ها در فعالیت های اجرایی است. 

پس از پایان این نشست در انتها بازدید کاملی از امکانات، مدل‌های فیزیکی و شبیه سازی باران به عمل آمد. 

تعداد مشاهده خبر136 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal