احیا و بازسازی بالغ بر 40 درصد قنوات خراسان جنوبی
مدیر آب و خاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: تاکنون 6 هزار و 252 رشته قنات در استان شناسایی و اطلاعات مکانی 300 رشته قنات ثبت شده است.
1398/04/15

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی، محمدحسن غلامی افزود: تعداد قنات های موجود در استان حدود یک هزار و 500 مورد بیشتر از تعداد مذکور است و شرکت آب منطقه ای مسئول شناسایی قنوات است لذا با همکاری مشاوران این شرکت برای یکسان سازی اطلاعات قنوات تلاش خواهیم کرد.

وی با بیان این که در مجموع 40 درصد قنوات خراسان جنوبی احیا و بازسازی شده است، گفت: برای احیای تمامی قنوات اعتبار زیادی نیاز است اما هر سال بودجه محدودی در اختیار استان قرار می گیرد در حالیکه مرمت قنوات به صورت دوره ای و مستمر باید انجام شود.

مدیر آب و خاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی عنوان کرد: امسال 13 میلیارد و 500 میلیون تومان از محل اعتبارات ملی به منظور احیا و مرمت قنوات به استان خراسان جنوبی اختصاص یافت اما هنوز اعتبارات استانی ابلاغ نشده است.

وی خراسان جنوبی را دومین استان قنات خیز کشور معرفی کرد و گفت: این استان 16 و 17 تیرماه جاری میزبان شانزدهمین کمیته فنی قنوات کشور است.

غلامی ادامه داد: این همایش با حضور مسئولان 10 استان دارای قنات کشور از جمله سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی، سمنان، اصفهان، همدان، فارس، کرمان، جنوب کرمان، یزد و مرکزی در بیرجند برگزار می شود.

وی بیان کرد: بررسی دستورالعمل های اجرایی، حل مشکلات قنوات، اصلاح فهرست بهای قنوات در سطح کشور از مهمترین اهداف تشکیل این کمیته و برگزاری این همایش است.

مدیر آب و خاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، بررسی اطلاعات مکانی قنوات را از دیگر اهداف برگزاری این کمیته برشمرد و اظهار داشت: تاکنون اطلاعات مکانی استان های همدان، یزد و خراسان شمالی ثبت شده است.

تعداد مشاهده خبر11 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal