ضرورت ارتباط محققان و بهره برداران برای انتقال یافته های جدید تحقیقاتی به مزارع
1398/04/12

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی گفت: ارتباط بین محققان، کارشناسان و بهره برداران بخش کشاورزی موجب انتقال یافته های تحقیقاتی به مزارع می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از مهر، عباس کشاورز معاون زراعت وزارت جهاد کشاورزی به همراه فاطمه خمسه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین روز چهارشنبه از ایستگاه تحقیقاتی خاک و آب دانشگاه تهران در کوهین از توابع شهرستان قزوین بازدید کرد.

عباس کشاورز در این بازدید اظهارداشت: در این ایستگاه بسته مدیریتی کشت باید به کشاورزان ارایه شود و دکترین این مرکز تحقیقاتی این باشد که حداقل پنج نوع محصول دیم دراین ایستگاه تحقیقاتی کشت و الگویی برای کشاورزان شود.

کشاورز گفت: در تولید محصول کشاورزی مصرف کود باید بر اساس توصیه های کارشناسی باشد تا محصول خوبی بدست آید.

معاون زراعت وزارت جهاد کشاورزی اضافه کرد: برای حفظ ساختمان خاک و مواد آلی آن باید به میزان کافی از کود استفاده کرد و روش های نوین کشت را برای کشاورزان رواج داد.

وی یادآورشد: در ایستگاه تحقیقاتی خاک و آب دانشگاه تهران تعداد 13 رقم گندم پرتوتابی شده و در پایلوت های تحقیقاتی به عنوان طرح تحقیقاتی در این ایستگاه مورد مطالعه و کشت قرار گرفته و بیش از 45 مورد پایان نامه دکترا و کارشناسی ارشد با موضوع خاک ورزی حفاظتی اجرا شده است.

فاطمه خمسه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین هم گفت: در این ایستگاه 30 هکتار جو، 25 هکتار عدس دیم و 10 هکتار خلر و یک هکتار ماشک و 38 باغ هکتار الگویی دیم در اراضی شیبدار کشت شده است.

وی بیان کرد: بیش از 1000 نفر از کشاورزان و بهره برداران سراسر کشور از طرح تحقیقاتی این مرکز بادید کرده اند.


تعداد مشاهده خبر92 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal