آغاز بهره برداری از 3 پروژه بخش کشاورزی خوزستان
1398/04/12

با حضور معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی، رییس سازمان جهاد کشاورزی استان خوزستان و نماینده مردم رامهرمز در مجلس شورای اسلامی، سه پروژه بخش کشاورزی در شهرستان رامهرمز افتتاح شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان خوزستان، رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان در خصوص این پروژه‌ها گفت: پروژه آبیاری تحت فشار با اعتباری معادل 33 میلیارد و 292 میلیون و 896 هزار و به مساحت 280 هکتار در منطقه بنه حاجی این شهرستان افتتاح شد.

کیخسرو چنگلوایی با بیان این که با اجرای این طرح برای 270 نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم اشتغال ایجاد می‌شود، افزود: هدف از اجرای این طرح افزایش 90 درصدی راندمان آبیاری همراه با افزایش تولید در واحد سطح، عدم نیاز به تسطیح اراضی، کنترل علف‌های هرز و حفظ ساختمان و بافت خاک در درازمدت است.

وی افزود: همچنین پروژه افتتاحی دیگر احداث کانال بتنی نهر حکمی به طول 400 متر، عرض 4 متر و ارتفاع 2 متر با اعتبار کلی 60 میلیارد و 825 میلیون ریال است که 650 خانوار را تحت پوشش خود قرار می دهد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خوزستان، بالا بردن راندمان آبیاری، ایجاد شیب مناسب در کانال و کاهش هزینه‌های نگهداری و لایروبی، افزایش تولید و سطح زیر کشت و افزایش اشتغال و جلوگیری از زه آب نهر، شوری و باتلاقی شدن خاک اراضی کشاورزی را از مهمترین اهداف این طرح عنوان کرد.

وی دیگر طرح مورد افتتاح را احداث تصفیه‌خانه مجتمع دامپروری غویله سادات بیان و اظهار کرد: این پروژه با اعتبار 31 میلیارد و 500 میلیون ریال از محل اعتبارات ملی و در مدت زمان 9 ماه انجام شده است.

چنگلوایی جلوگیری از تجمع پساب مجتمع دامپروری و آلودگی محیط زیست و اشاعه عوامل بیماری‌زا، استفاده بهینه از چرخه پساب جهت مصارف کشاورزی، افزایش سطح زیر کشت و تولید را مهمترین اهداف این پروژه دانست.

تعداد مشاهده خبر19 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal