بانوی ایرانی نفر سوم مسابقات تیراندازی جشنواره جهان عشایر در قزاقستان
جشنواره سه روزه جهان عشایر که با حضور نمایندگان بیش از 13 کشور از روز جمعه گذشته در شهر نورسلطان پایتخت قزاقستان دنبال می‌شد با معرفی نفرات برتر که در میانشان یک بانوی ایرانی نیز هست به کار خود پایان داد.
1398/04/12

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان امور عشایر ایران، در فهرست برندگان مسابقات این جشنواره نام  مهتاب بابا حیدری از ایران در جایگاه سوم رقابت تیراندازی با کمان بر روی اسب کُرد، نیز به چشم می‌خورد و در همین رشته ایوان آتاانازوف از بلغارستان اول شد.

جشنواره "جهان عشایر" یک رویداد فرهنگی و ورزشی ثبت شده در تقویم آسیا است و شرکت کنندگان اصلی این بازی‌ها از کشورهای ایران، قرقیزستان، قزاقستان، روسیه، ترکیه، آذربایجان، ازبکستان، ترکمنستان، مغولستان، تاجیکستان، افغانستان، بلغارستان و کره جنوبی هستند.

در این جشنواره که در قالب سرگرمی‌های مختلف به نمایش مهارت‌های زندگی در میان عشایر می‌پردازد، تمام رده‌های سنی حضور داشتند و شرکت کنندگان در رشته‌های سنگین تیراندازی با کمان، سوارکاری، تیراندازی در حین سوار کاری و چندین بازی عشایری با یکدیگر به رقابت پرداختند.

در این جشنواره برای کودکان نیز نمایش، بازی و مسابقاتی متناسب با سن و توانایی‌های کودکانه ترتیب داده شده بود.

جشنواره "جهان عشایر"، ایجاد پیوند بین ورزش‌های بومی، فرهنگ‌های قومی، علم قوم شناسی و احیا و حفظ میراث تاریخی و فرهنگی ملل و اقوام مختلف جهان را هدف مهم برگزاری این بازی‌ها قرار داده است.

رسانه‌های قزاقستان با استقبال از این دوره مسابقات عشایری که از سوی شرکت "قزاق توریسم" برگزار شده بود اعلام کردند که دو برابر سال گذشته مهمان و بازدید کننده در جشنواره امسال حضور داشته‌اند.

بیش از 180 هیأت علاقه مند به فرهنگ عشایری از ده کشور در پایتخت قزاقستان از این جشنواره دیدن کردند و امسال نه تنها کشورهای دارای ریشه‌های قومی و فرهنگی مشترک، بلکه کشورهای دارای فرهنگ متفاوت مانند کره جنوبی و ایران نیز در جشنواره شرکت کردند.

این جشنواره به منظور توسعه صنعت گردشگری و افزایش گردشگران قزاقستان برنامه ریزی و اجرا شده است.

  تعداد مشاهده خبر118 بار
  تصاویر مرتبط


  مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

  ارسال نظرات
  نام
   
  آدرس پست الکترونیکی شما
     
  شماره تلفن
  توضیحات
   
  تغییر کد امنیتی
  کد امنیت
   
  کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
  Powered by DorsaPortal