هیچ مسیر کوچی برای عشایر باقی نمانده است/ واگذاری مراتع مسیر کوچ ممنوع است
نماینده مردم شیراز در مجلس با بیان اینکه واگذاری مراتع در مسیر کوچ عشایر ممنوع است، گفت: با تصرف و واگذاری‌های نابجا، تقریبا هیچ مسیر کوچی برای عشایر باقی نمانده است.
1398/04/12

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان امور عشایر ایران، علی اکبری اظهار داشت: جامعه عشایری ایران، ویژگی‌های منحصر به فردی دارد اما متاسفانه نه تنها از مزیت حضور عشایر بهره لازم برده نمی‌شود بلکه مسیرهای کوچ عشایر نیز با واگذاری یا تصرف و یا بسته می‌شود.

وی با بیان اینکه 60درصد حوزه‌های آبخیز کشور در حوزه عشایر است، تصریح کرد: عشایر مردم نجیبی هستند که بدون هیچ گونه دستمزدی از مرزها مرزبانی می‌کنند اما متاسفانه بدون هیچ گونه ادله ای، مسیر کوچ عشایر واگذار یا تصرف می‌شود.

اکبری ادامه داد: به مصلحت کشور نیست که امکانات اولیه معیشتی برای این قشر بسیار زحمتکش مهیا نباشد زیرا عشایر اولین گروهی هستند که همواره با تجاوزاتی که بر علیه کشورمان می شود، مقابله می کنند.

وی بیان داشت: نقش عشایر در تولید کالاهای استراتژیک غذایی نقش تعیین کننده ای است زیرا عشایر درصد بالایی از گوشت قرمز کشور را تولید می کنند و این در حالی است که بی توجهی به تولید کالاهای اساسی و غذایی در کشور می تواند لطمات بسیار مهلکی به کشور در مبحث تضمین امنیت غذایی وارد کند

  تعداد مشاهده خبر63 بار
  تصاویر مرتبط


  مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

  ارسال نظرات
  نام
   
  آدرس پست الکترونیکی شما
     
  شماره تلفن
  توضیحات
   
  تغییر کد امنیتی
  کد امنیت
   
  کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
  Powered by DorsaPortal