رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران:
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: متاسفانه برخی از باغداران، باغداری صحیح و بهداشت باغ را جدی نگرفتند و همین امر سبب شد در برخی مواقع شاهد کشت مخلوط چند درخت در باغ‌ها باشیم.
1398/04/10

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، عزیزاله شهیدی‌فر در کارگاه آموزشی حفظ نباتات با محوریت مبارزه با مگس میوه مدیترانه‌‌ای اظهار کرد: متاسفانه برخی از باغداران، باغداری صحیح و بهداشت باغ را جدی نگرفتند و همین امر سبب شد در برخی مواقع شاهد کشت مخلوط چند درخت در باغ‌ها باشیم.

وی ادامه داد: در برخی مواقع باغدار در مساحتی از زمین خود اقدام به کشت مخلوط می‌کند که این امر باعث طغیان مگس میوه می‌شود و خسارت زیادی را به باغ وارد می کند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه علف هرز و ریزش میوه در باغ باعث می شود بهداشت باغ زیرسوال رود و مدیریت باغداری را با مشکل مواجه کند، گفت: کارشناسان حفظ نباتات باید مدیریت جدی در مبارزه با آفات و نظارت بر فروشگاه‌های سموم داشته باشند چراکه در برخی مواقع شاهد هستیم باغدار برای سمپاشی از سمپاش‌های قدیمی و یا ترکیب چند سم با یکدیگر استفاده می‌کند که نه تنها با این روش جواب نمی‌گیرند بلکه باعث خسارت بیشتری به باغ می‌شود.

شهیدی‌فر از کارشناسان بخش کشاورزی بویژه در حوزه حفظ نباتات خواست دانش خود را به روز تر از گذشته کنند و اطلاعات لازم از دستاوردهای جدید داشته باشند.

تعداد مشاهده خبر29 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal