دومین دوره آموزشی مدیران کنترل کیفی نظارت بر محصولات کشاورزی
دومین دوره آموزشی مدیران کنترل کیفی نظارت بر محصولات کشاورزی گواهی شده در استان اصفهان برگزار شد.
1398/04/12

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان اصفهان، در این دوره آموزشی دستوالعمل های مربوط به گواهی محصولات زراعی و باغی پیاز ،سیب زمینی ،گوجه و سیب درختی برای ثبت در پنجره واحد سامانه سرگانیک به آدرس الکترونیکی :http://cerganic.maj.ir

در این پنجره ؛تعرفه نشان حدمجاز آلاینده‌ها پیرو مصوبه شورای عالی استاندارد و طلاعات تکمیلی و دستورالعمل صدور پروانه کاربرد نشان حدمجاز آلاینده‌ها در محصول کشاورزی،شیوه‌نامه صدور پروانه کاربرد نشان حدمجاز آلاینده‌ها در محصولات کشاورزی،فلوچارت صدور پروانه کاربرد نشان حدمجاز آلاینده‌ها در محصولات کشاورزی،راهنمای اجرای دوره مدیران کنترل کیفیت،راهنمای راهبران سامانه پنجره واحد خدمات الکترونیک،راهنمای متقاضیان دریافت نشان حدمجاز آلاینده‌ها و نکات مهم در خصوص مدیران کنترل کیفیت برای بهرع برداری لازم موجود است.

"سرگانیک"، سامانه تایید محصولات ارگانیک

اسم این سامانه "سرگانیک" است که مخفف معادل لاتین کلمات "محصولات گواهی شده" و " محصولات ارگانیک " است. افرادی که می‌¬خواهند اقدام به تولید محصولات ارگانیک کنند باید از طریق این سامانه ثبت نام کنند و سپس از طریق این سامانه با تمام شرکتها و مراکز تولید¬کننده ارتباط پیدا می‌¬کنند. تولیدکنندگان از طریق این سامانه تحت نظارت سازمان ملی استاندارد ، وزارت جهاد کشاورزی و سازمان¬های بازرسی کننده مجاز قرار می‌گیرند ودر نهایت این تولیدکنندگان از طریق همین سامانه نشان استاندارد ارگانیک خودشان را دریافت کنند.

با این روند هم تعداد تولیدکنندگان و هم میزان تولید و هم نام و نشان شرکتهای تولیدکننده محصولات ارگانیک مشخص می‌¬شود تا مشتریان برای خرید محصولات ارگانیک با مشکل محصولات تقلبی و غیراستاندارد مواجه نشوند.

از این پس کلیه تولیدکنندگان باید از طریق این سامانه اقدام به تولید محصولات ارگانیک کنند و اگر در این سامانه نام و نشانی از آنها نباشد یعنی تولیدکننده مورد تایید جهادکشاورزی نیست.

تعداد مشاهده خبر183 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal