امسال 600 هکتار از اراضی زراعی در بوکان زیر کشت پیاز رفت
مدیر جهاد کشاورزی بوکان گفت: امسال 600 هکتار از اراضی زراعی در این شهرستان زیر کشت محصول پیاز رفته است.
1398/04/12

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی، اسکندر عبدی با بیان این مطلب اظهار کرد: ارقام کشت شده پیاز در بوکان شامل پیاز قرمز آذرشهر، سفید و زرد بوده و پیش بینی می‌شود که از اراضی زیر کشت این محصول بیش از سه هزار و 800 تن انواع پیاز برداشت و روانه بازار مصرف  شود.

وی با بیان اینکه 80 درصد کشت پیاز در این شهرستان به صورت مکانیزه و با نوار تیپ به صورت آبیاری میکرو است، اظهار کرد: با توجه به کاهش بارندگی ها در چند سال گذشته، تبعات خشکسالی‌ها و کمبود منابع آبی، کشاورزان از آبیاری نوین برای مزارع خود استقبال خوبی داشته و مزارع خود را با شیوه‌های نوین، آبیاری می‌کنند.

این مسوول، میاندوآب، بوکان و نقده را شهرستان های فعال در تولید پیاز برشمرد و اضافه کرد: می‌توان با کشت این محصول به صورت نشا که صرفه‌جویی در بذر، کاهش مصرف آب و کوتاه کردن زمان کاشت تا برداشت را به همراه دارد، زمینه کشت این ماده غذایی را در شهرستان توسعه داد.

مدیر جهاد کشاورزی بوکان همچنین از کشت 60 هکتار سیب زمینی در مرحله نخست در این شهرستان نیز خبر داد و افزود: با برداشت جو از مزارع این شهرستان زمینه برای کشت مرحله دوم این محصول نیز آغاز می شود.

وی پیش‌بینی کرد که در مرحله نخست بیش از 3500 تُن سیب زمینی از اراضی زراعی این شهرستان تولید شود.

لازم به ذکر است که  70 درصد اشتغال مردم بوکان وابسته به فعالیت‌های کشاورزی، دامداری و دامپروری است و این درصد از مردم شهرستان از این طریق امرار معاش می‌کنند.شهرستان بوکان با 210 هزار هکتار اراضی قابل کشت از قطب‌های مهم کشاورزی در آذربایجان غربی است و هر ساله مقام نخست تولید گندم آذربایجان غربی را به خود اختصاص می دهد و بر این اساس این شهرستان به انبارغله استان لقب گرفته است.

تعداد مشاهده خبر12 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal