لزوم جمع آوری بهداشتی سیب درختی صنعتی در جهت تامین امنیت غذایی مردم
رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی سلامت آحاد جامعه را یکی از مهمترین زمینه های پویایی و توسعه دانست و بر لزوم جمع آوری بهداشتی سیب درختی صنعتی در کنار جاده ها در جهت تامین امنیت غذایی مردم تاکید کرد.
1398/04/12

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی ،رسول جلیلی در جلسه ساماندهی مراکز خرید و جمع آوری سیب درختی کنار جاده ای استان که در سالن جلسات ساختمان شماره یک جهاد کشاورزی استان برگزار شد، با بیان این مطلب اظهار کرد: تلاش جهاد کشاورزی بر ساماندهی مراکز خرید و جمع آوری سیب درختی و کاهش ضایعات در رساندن محصول به  صورت بهداشتی به محل فراوری و کارخانه های صنایع تبدیلی است و در این راستا تجمیع مراکز جمع آوری سیب  به منظور نظارت بیشتر برنحوه خرید محصول ضروری است .

جلیلی افزود: با توجه به اینکه امسال زمان سال آوری باغ های سیب درختی استان است وبر اساس براوردهای انجام شده در حدود150 هزار تن از محصول تولیدی سیب درختی استان به مصارف کارخانه های صنایع تبدیلی خواهد رفت ، ساماندهی مراکز خرید کنار جاده ها قبل از فصل برداشت  بیش از پیش ضرورت دارد.

وی اضافه کرد: دپوی غیر بهداشتی سیب درختی صنعتی درحاشیه جاده ها باعث مخدوش شدن چهره کشاورزی  آذربایجان غربی به عنوان قطب تولید سیب درختی در کشور می شود.

این مسئول گفت : ساماندهی مراکز خرید و فروش سیب صنعتی نیازمند مشارکت فعال کشاورزان و مساعدت کارخانجات صنایع تبدیلی و تکمیلی در دریافت هر چه سریعتر محصول و فراوری آن است.

وی خاطر نشان کرد: افرادی که تمایل دارند در سال 98 در امر خرید و جمع آوری محصولات صنعتی ( سیب درختی ) فعالیت نمایند، می توانند از مورخه 10 لغایت 16 تیرماه سال جاری با در دست داشتن درخواست فعالیت و سایر مدارک مورد نیاز جهت اخذ مجوز فعالیت و تغییر کاربری در مکان های واجد شرایط به مراکز خدمات جهاد کشاورزی دهستان ها مراجعه نمایند.

جلیلی تاکید کرد: از هر گونه فعالیت بدون مجوزعاملین جمع آوری سیب صنعتی در حریم جاده ها توسط سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و نیروی انتظامی ممانعت بعمل خواهد آمد.

در ادامه هریک از اعضای حاضر در جلسه پیشنهادات و راهکار‌های عملی خود را جهت بهبود و اصلاح وضعیت موجودی سیب تولیدی باغداران استان ارائه کردند.

تعداد مشاهده خبر2 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal