محدودیت منابع مالی برای آبرسانی به عشایری نداریم
رئیس سازمان امور عشایر ایران با بیان اینکه محدودیت منابع مالی برای آبرسانی به عشایر در ییلاقات و قشلاقات نداریم، تاکید کرد: تأمین آب شرب عشایر بدون محدودیت منابع مالی انجام می‌شود.
1398/04/11

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهادکشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان امور عشایر ایران، کرمعلی قندالی در بازدید از مناطق عشایری شهرستان اهر در آذربایجان شرقی اظهار داشت: اعتبارات لازم برای انتقال و نزدیک‌رسانی آب چشمه‌ها برای استفاده عشایر تخصیص می‌یابد و مشکلی در این خصوص وجود ندارد.

وی با تاکید بر اینکه اولویت اصلی بهره‌مندی از چشمه‌هایی که در حوزه ییلاقات وجود دارد با عشایر است، ابراز داشت: اینکه آب چشمه‌ای در بالای کوه باشد و اجازه ندهیم عشایر استفاده کنند تا روستائیان بهره‌مند شود به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

قندالی با اشاره به نبود آب شرب در برخی مناطق ییلاقی عشایر شهرستان اهر گفت: باید با همکاری دستگاه‌های ذیربط، عشایر ییلاقات فاقد آب در شهرستان اهر از آب شرب بهره‌مند شوند.

رئیس سازمان امور عشایر ایران با تاکید بر اینکه آب شرب باید به آسانی در دسترس جامعه عشایری قرار گیرد، یادآور شد: در استان سیستان و بلوچستان با استفاده از پنل خورشیدی توانسته ایم آب را به 70 متر بالاتر انتقال دهیم و تاکید داریم اگر در مناطقی از آذربایجان شرقی به این شکل انتقال آب نیاز بود، از پنل خورشیدی استفاده شود.

وی ساماندهی و نزدیک‌رسانی آب چشمه‌ها به مناطق ییلاقی عشایر شهرستان اهر را ضروری دانست و افزود: آب در محل‌های اسکان عشایر اهر به صورت پراکنده وجود دارد و در آینده نزدیک اقداماتی برای ساما‌ندهی و نزدیک‌رسانی آب چشمه‌ها به مناطق ییلاقی عشایر این شهرستان انجام می‌شود.

قندالی ابراز داشت: خوشبختانه امسال با توجه به بارندگی‌های مطلوب، وضعیت مراتع و تولید علوفه در مناطق عشایری کشور و شهرستان اهر مناسب و امیدوار کننده است.

رئیس سازمان امور عشایر ایران در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه در پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش به عشایر هیچ‌گونه مشکلی نداریم، خاطرنشان کرد: سهم عشایر آذربایجان شرقی از این تسهیلات 200 میلیارد ریال است.

وی با بیان اینکه دانش بومی و فنی عشایر در حوزه تولید مواد لبنی و دامداری، گنجینه ای ارزشمند و بی‌همتا است، افزود: باید با تلفیق این دانش با دانش علمی، زمینه های لازم برای افزایش تولید در مناطق عشایری را بیش از گذشته فراهم کنیم.

تعداد مشاهده خبر3 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal