خرید توافقی بیش از 11 تن پیله تر کرم ابریشم از نوغانداران گیلانی و گلستانی
1398/04/11

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، از خرید توافقی پیله کرم ابریشم از نوغانداران تا نیمه تیر ماه خبر داد و گفت:‌ قیمت هر کیلو پیله ابریشم با میانگین ارزش ریالی 75 هزار و 500 تومان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، دکتر حسین شیرزاد با اشاره به پایان یافتن فصل پرورش کرم ابریشم در سال 1398، اعلام کرد: خرید توافقی بیش از 11 تن پیله تر کرم ابریشم توسط شبکه تعاون روستایی در استان‌های گیلان و گلستان آغاز شده است.

وی هدف از خرید توافقی پیله کرم ابریشم را حمایت از تولید این محصول مهم صاحب قدمت و ارزآور عنوان کرد و گفت: امسال شبکه تعاونی‌های روستایی و کشاورزی در طرح خرید پیله‌ی ابریشم حضوری فعال خواهند داشت.

شیرزاد با بیان این که طبق پیش‌بینی مرکز توسعه نوغانداری کشور، امسال 481 تُن پیله ی ابریشم تر در استان گیلان تولید خواهد شد، افزود: تاکنون 9.3 تن پیله تر به ارزش 6.9 میلیارد ریال از 160 کشاورز نوغاندار گیلانی در مراکز منتخب شهرستان‌های شفت و لنگرود خریداری و در کارخانه‌های پیله خشک‌کنی فرآوری شده است.

این مسئول همچنین از خرید توافقی 2 هزار و 798 کیلوگرم پیله کرم ابریشم توسط تعاون روستایی گلستان در مراکز خرید مینودشت و گالیکش خبر داد و افزود: با توسعه نوغانداری در این استان شاهد رشد 2 برابری تولید پیله تر نسبت به سال گذشته بوده‌ایم.

تعداد مشاهده خبر86 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal