تاکید بر صادارت تکنولوژی، دانش و محصولات کشاورزی در شرایط جنگ اقتصادی
1398/04/11

رییس سازمان دامپزشکی کشور بر صادرات تکنولوژی، دانش و محصول در شرایط جنگ اقتصادی تاکید کرد و گفت: دشمن در برابر این سه گزینه قدرتی ندارد و نمی تواند ما را با چالش روبرو کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، دکتر علیرضا رفیعی پور امروز سه شنبه در مراسم آغاز به کار پنجمین همایش بین المللی و نمایشگاه خوراک دام، طیور و آبزیان ایران افزود: در شرایط جنگ اقتصادی باید اقتصادمان به ویژه در حوزه کشاورزی و غذا را در برابر هر تهدیدی مقاوم کنیم و مراقب باشیم که دچار مشکلات اقتصاد تک محصولی مانند نفت نشویم.

وی با بیان این که وزارت جهاد کشاورزی در دو مقوله بهره وری و امنیت غذایی مسوولیت دارد، اظهار داشت: دشمن از طریق تحریم نفت، موضوع غذا و دارو را مورد هداف قرار داده است، زیرا امنیت غذایی می تواند بر جمعیت 82 میلیون نفری تاثیر بگذارد.

رفیعی پور تصریح کرد: ما نباید در زمینه نهاده ها در بخش کشاورزی وابستگی داشته باشیم و باید در مسیری گام برداریم که تامین انواع نهاده ها، ریز مغذی ها و ویتامین های مورد نیاز دام، طیور و آبزیان توسط تولید کنندگان و تشکل ها در حد قابل قبولی تامین شود.

وی برگزاری این همایش و نمایشگاه را فرصتی برای هماهنگی و همکاری میان بخش دولتی و بخش خصوصی دانست و گفت: در این نمایشگاه ها، دولت و بخش خصوصی می توانند در کنار هم قرار گیرند و راه حل هایی را برای مشکلات صنعت خوراک آماده دام و طیور ارایه دهند.

رییس سازمان دامپزشکی کشور، واگذاری امور به مردم را یک اصل در کشور دانست و اذعان داشت: در شرایط تحریم و جنگ اقتصادی علاوه بر واگذاری امور به مردم بر رفع موانع تولید نیز برای برون رفت از مشکلات تاکید شده است.

تعداد مشاهده خبر107 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal