فدراسیون خوراک آماده دام، طیور و آبزیان تشکیل شود
1398/04/11

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران خواستار تشکیل فدراسیون خوراک آماده دام، طیور و آبزیان برای اتخاذ سیاست های واحد و همصدایی در شرایط تحریم شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، دکتر حسین شیرزاد در مراسم گشایش پنجمین همایش بین المللی و نمایشگاه خوراک دام، طیور و آبزیان ایران گفت: شرکت های تولید کننده خوراک دام، طیور و آبزیان نیاز به شیوه های جدید مشارکت برای تامین مالی دارند و در قالب یک فدراسیون مسایل این حوزه تولید می تواند مورد بررسی قرار گیرد.

وی با بیان این که صنعت خوراک آماده دام، طیور و آبزیان با توجه به ساختار تراز نامه ای که دارد، توان مذاکره و چانه زنی با بانک ها برای تامین مالی را ندارد،اظهار داشت: این در حالی است که سود این صنعت به میزان سرمایه در گردش آن بستگی دارد.

شیرزاد تصریح کرد: استانداردهای ترازنامه ای ما، این صنعت را حمایت نمی کند و بیشتر متناسب با واحدهای بزرگ است و از این رو ساختار تراز نامه ای صنعت خوراک دام، طیور و آبزیان نیاز به حمایت دارد.

وی ادامه داد: در شرایط کنونی و ریسک بالا، صنعت خوراک دام نیاز به شرکای جدید به منظور کاهش قیمت تمام شده در تولید دارد.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، سرکوب قیمت را از دیگر مشکلات کارخانه های تولید خوراک دام، طیور و آبزیان عنوان کرد و گفت: در چنین شرایطی باید به فکر مکانیزم های حمایتی بیشتر از این صنعت باشیم.

تعداد مشاهده خبر44 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal