نهال‌های استاندارد در نهالستان‌های مجوزدار استان خراسان جنوبی
مدیر باغبانی سازمان با بیان این که سالانه 620 هزار اصله نهال شناسنامه‌دار در نهالستان‌های خراسان جنوبی تولید می‌شود، گفت: بیشترین نهال شناسنامه‌دار تولید شده به تولید نهال گلدانی پسته در شهرستان بشرویه اختصاص دارد.
1398/04/11

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهادکشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی، عبدالرضا رضایی با اشاره به اینکه 12 نهالستان برای تولید نهال شناسنامه دار از مؤسسه تحقیقات بذر و نهال کشور مجوز دریافت کردند، افزود: از این تعداد، 6 نهالستان فعال است که بنا بر اقلیم منطقه و دوره استراحت هر نهالستان، سالانه سه نهالستان در استان فعالیت دارند.

وی اظهار داشت: در این نهالستان ها نهال ها به لحاظ عاری بودن از بیماری ها و آفات، نوع پیوند، انتخاب پایه، نوع خاک، کوددهی و سایر اقدامات با همکاری مرکز تحقیقات، امور باغبانی و حفظ نباتات جهاد کشاورزی نظارت شده و مورد بازدید مستمر قرار می گیرند.

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی با بیان اینکه نهال های استاندارد در نهالستان های مجوزدار تولید و برچسب اصالت بر روی نهال نصب می‏ شود افزود: تولید کننده نهال در قبال مشخصات مندرج در شناسه متعهد بوده و در صورت اثبات مغایرت موجود ملزم به جبران خسارت وارده به خریدار است.

رضایی بهترین زمان کاشت نهال را فصل پاییز و قبل از آغاز فصل یخبندان دانست و به کشاورزان توصیه کرد: برای جلوگیری از خسارات احتمالی و اطمینان از استاندارد بودن نهال از نهالستان های مجوز دار نهال تهیه کنند.

وی بیان کرد: علاوه بر تولید نهال استاندارد در نهالستان‌ها، هزار و 500 هزار اصله درخت از جمله پاجوش زرشک، خرما، عناب، گل محمدی در باغ‌های استان تولید می‌شود.

تعداد مشاهده خبر8 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal