بازدید فعالان محیط زیست اروپایی از طرح های مقابله با گرد و غبار خوزستان
1398/04/10
چند تن از فعالان محیط زیست که در بخش پسماند زباله، هوا و محیط زیست اتحادیه اروپا فعالیت دارند روز دوشنبه عازم استان خوزستان شده و از اقدامات منابع طبیعی برای مقابله با گرد و غبار بازدید کردند. 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جنگل‌ها، علیرضا جمشیدیان مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان خوزستان که این تیم اعزامی را همراهی می کرد در گزارشی به هجوم گرد و غبار خوزستان در سال 94 اشاره کرد و افزود: گرد و غبار تاثیراتی منفی بر روی زیرساخت ها، محیط زیست و بویژه سلامت مردم داشته است و سازمان جنگل ها با حمایت و پشتیبانی دولت و مجلس توانست با مطالعه و شناسایی 7 کانون بحرانی و مولد گرد و غبار در خوزستان این عرصه را آبیاری و نهال کاری نماید.
وی یادآور شد: در کانون جنوب و جنوب شرق اهواز 20 هکتار نهالکاری انجام شده و بر اساس مطالعات صورت گرفته در سال 97 پروژه های پخش آب و مرطوب سازی و نهالکاری، قرق، مدیریت هرزآب در دستور کار قرار گرفته است. 
شایان ذکر است؛ فعالان محیط زیست اتحادیه اروپا اهل کشورهای فنلاند، اتریش و آلمان بودند که در بخش پسماند زباله، هوا و محیط زیست فعالیت دارند.

تعداد مشاهده خبر57 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal