پرداخت بالغ بر 191 میلیارد ریال غرامت کشاورزان و دامداران خراسان جنوبی
مدیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی خراسان جنوبی، از پرداخت کامل غرامت سال گذشته کشاورزان و دامداران استان خبر داد و گفت: این میزان غرامت بالغ بر 191 میلیارد ریال برآورد شد که به طور کامل پرداخت شده است.
1398/04/11

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی و به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی،  جواد غنچه افزود: همچنین از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون در بخش دام بالغ بر هفت میلیارد ریال برآورد خسارت داشته‌ایم که تا پایان سه ماهه ابتدای امسال پرداخت شده است.

مدیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی خراسان جنوبی با بیان اینکه از بهمن ماه سال گذشته تاکنون محصولات کشاورزی خسارت‌های متنوعی دیده‌اند، افزود: سرما و یخبندان، سیل، بارندگی‌های بی موقع زمان تلقیح بیشترین عوامل خسارت طی این مدت بوده است.

غنچه از خسارت 26 میلیارد ریالی بارندگی‌های بی موقع در زمان تلقیح به محصولات کشاورزی استان خبر داد و گفت: بخش زیادی از این خسارت‌ها مربوط به باغات پسته استان بوده است.

وی همچنین به خسارت 20 میلیارد ریالی سرما و یخبندان طی این مدت اشاره کرد و گفت: در این بازه زمانی سیل نیز بالغ بر 19 میلیارد ریال به محصولات زراعی و باغی استان خسارت زده است.

مدیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی خراسان جنوبی اضافه کرد: از ابتدای سال زراعی جاری 53 هزار قرارداد بیمه‌ای در زیر بخش‌های مختلف کشاورزی، دامداری و منابع طبیعی منعقد شده است.

به گفته غنچه در این مدت بالغ بر 23 هزار هکتار از اراضی باغی، 19 هزار هکتار از اراضی زراعی، 431 هزار رأس دام سبک و سنگین و 21 میلیون قطعه طیور زیر پوشش خدمات بیمه‌ای قرار گرفته است.

تعداد مشاهده خبر12 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal