تدوین برنامه عملیاتی واحدهای فنی، معاونت‌ها، مدیریت‌های تخصصی و مدیریت شهرستان‌ها در سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی
معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی و دبیر کمیته عملکرد دولت الکترونیک و محور فضای کسب و کار سازمان جهادکشاورزی استان از تدوین برنامه عملیاتی واحدهای فنی، معاونت‌ها، مدیریت‌های تخصصی و مدیریت شهرستان‌ها برای اولین در سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی خبر داد.
1398/04/10

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی، مهندس فیروز باقرزاده در جلسه کارگروه توسعه مدیریت که با حضور دکتر فتح زاده معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی، مهندس اکبر فتحی رئیس سازمان جهادکشاورزی استان و جمعی از معاونین و مدیران واحدهای تخصصی سازمان در اتاق جلسه تشکیل شد، ضمن بیان این مطلب افزود: با تاکید مهندس فتحی رئیس محترم سازمان جهادکشاورزی استان و برای اولین بار برنامه عملیاتی واحدهای فنی، معاونتها، مدیریت های تخصصی و مدیریت شهرستانها در سال 98، براساس عملکرد و شرح وظایف معاونتها، مدیریتها و واحدهای فنی تدوین شد.

وی با اشاره به شروع سال زراعی 98-97 گفت: با توجه به اینکه سال زراعی 98-97 شروع شده و نباید از زمان عقب بمانیم، پیش بینی برنامه های سال 98 را از 3 یا 4 برنامه استخراج کرده ایم که یکی از این برنامه ها، برنامه ششم توسعه می باشد.

مهندس باقرزاده ادامه داد: در برنامه ششم توسعه مقرر شده تا سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی 95 هکتار از مجتمع های گلخانه ای خود را توسعه دهد، این رقم در اقتصاد مقاومتی 200 هکتار و در سند تدبیر توسعه 65 هکتار تعیین شده است که ما پس از بررسی در کمیته های فنی و تخصصی و براساس پتانسیل های موجود بیشترین رقم یعنی 200 هکتار را به مدیریت باغبانی استان به عنوان مدیریت تخصصی و تمامی شهرستانها ابلاغ کردیم.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهادکشاورزی استان تاکید کرد: ایجاد و توسعه کشت گلخانه‌ای به عنوان رسته اولویت دار در سطح کشور و استان مطرح بوده و در صورت احراز شرایط لازم هیچگونه محدودیتی در اعطای تسهیلات از جانب سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی با عاملیت بانک کشاورزی استان وجود ندارد.

دبیر کمیته عملکرد دولت الکترونیک و محور فضای کسب و کار سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی افزود: همه این اقدامات و تمهیدات لازم در راستای بهبود مشاغل و فضای کسب و کار بخش کشاورزی در سطح استان می باشد.

وی گفت: در سامانه کارا که تحت عنوان مشاغل پایدار روستایی در سال 97 راه اندازی شده بود، 45 درصد از کل اعتبارات استانی به بخش کشاورزی استان تخصیص یافته بود که با تلاش بی وقفه کارشناسان و متخصصین این امر، توانستیم 25 درصد مازاد بر سهمیه استانی یعنی 70 درصد کل اعتبارات را با مبلغی بالغ بر 162 میلیارد تومان برای اجرای 385 طرح جذب نمائیم.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهادکشاورزی استان در خصوص خط اعتباری مکانیزاسیون کشاورزی استان نیز، اظهار کرد: سهمیه اختصاصی آذربایجان شرقی برای ارتقاء ضریب مکانیزاسیون ماشین آلات کشاورزی در حدود 55 میلیارد تومان بود که در این ارتباط هم توانستیم 100 میلیارد تومان یعنی بیش از 183 درصد اعتبارات را جذب و مقام اول کشوری را به خود اختصاص دهیم.

مهندس باقرزاده در بخش پایانی سخنان خود گفت: در سال 98 طبق بند الف تبصره 18 قانون بودجه، کل اعتبارات استان در راستای بهبود فضای کسب و کار، 812 میلیارد تومان است که کارگروه های شهرستانی آن تشکیل و تا این لحظه 28 طرح با 20 میلیارد تومان اعتبار تصویب و به بانک ها معرفی شده اند.

تعداد مشاهده خبر60 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal