موفقیت استان کردستان در اجرای پروژه امنیت غذایی ایران ایکاردا
معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور زراعت از موفقیت استان کردستان در اجرای پروژه امنیت غذایی ایران ایکاردا خبر داد و گفت: توجه به بکارگیری روشهای نوین در تولید محصولات کشاورزی لازم و ضروری است.
1398/04/10

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان، عباس کشاورز در بازدید از پروژه امنیت غذایی ایران ایکاردا در  استان کردستان از پلاتفرم منطقه سرد حسین آباد با حضور اسفندیاری پور مجری طرح  گندم و  مشاور وزیر جهادکشاورزی،  معاون تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان و  مدیر  این پروژه در استان انجام شد اظهار کرد: در راستای اجرای پروژه امنیت غذایی استان کردستان سرآمد سایر استان ها بوده و این موفقیت در سایه حمایت ریاست  سازمان جهادکشاورزی استان کردستان و زحمات و پشتیبانی معاون تولیدات گیاهی و مدیر پروژه و پشتکار کارشناسان پروژه صورت گرفته است.

وی افزود: باید با معرفی ارقام جدید و توسعه آنها در بین کشاورزان به هدف اصلی پروژه که همان پایداری تولید و افزایش عملکرد که در نهایت  افزایش درآمد کشاورزان را در پی دارد  اقدام کرد.

معاون وزیر جهادکشاورزی در امور زراعت در ادامه ضمن بازدید از مزارع کشت نشائی چغندر قند و مزرعه گندم  در شهرستان سقز گفت: توسعۀ کشت نشائی در محصولات مختلف،  باعث صرفه جویی در مصرف آب، کاهش مصرف سموم، کاهش آفات و علفهای هرز، و ... خواهد شد.

وی با تاکید بر توسعه کشت نشائی اظهار داشت :باید کشاورزان را به سمت اجرای کشت نشائی و استفاده از روشهای نوین  در تولید محصولات کشاورزی ترغیب کرد.

کشاورز خاطر نشان کرد: ترویج ارقام پر محصول و مقاوم در برابر سرما، آفات و بیماریها، خشکی و سازگار با مناطق مختلف را از اهم وظایف بخش کشاورزی در راستای افزایش بهره وری و بالا بردن سطح معیشت کشاورزان، با در نظر گرفتن اصول حفظ خاک و کشاورزی حفاظتی است.

تعداد مشاهده خبر10 بار
تصاویر مرتبط

  • bnbn_0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal