عرصه بر مرغداری های غیر مجاز استان تنگ تر میشود
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی کردستان با بیان اینکه یکی از اهداف ما تولید مرغ سالم و با کیفیت است گفت: با اعمال محدودیت هایی در تامین نهاده ها، عرصه بر فعالیت مرغداری های غیر مجاز در استان تنگ تر میشود
1398/04/10

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان، سید احمد زکریایی نژاد در کار گروه ساماندهی واحدهای طیور استان اظهار کرد: مرغداری های غیر مجاز از خدمات سازمان جهاد کشاورزی محروم خواهند شد و در تامین نهاده های دامی این واحدها با مشکل جدی روبرو خواهند شد.

وی با بیان اینکه 740 واحد مرغداری گوشتی مجاز در استان فعالیت می کنند تصریح کرد: تعداد مرغداری های غیر مجاز در استان کردستان زیاد نیست ولی به دلیل اینکه، مرغداری های غیر مجاز ممکن است عاملی برای شیوع بیماری های طیور شوند، فعالیت آنها را محدود خواهیم کرد.

 ذکریایی نژاد اذعان کرد: با اعمال محدودیت در تامین نهاده ها و سوخت مورد نیاز، افزایش هزینه تولید در مرغداری های غیر مجاز را افزایش خواهیم داد تا از ادامه فعالیت خوداری کنند.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی کردستان تصریح کرد: واحدهای غیرمجاز مرغداری یکی از زمینه های انتشار بیماری ها مخصوصا آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان هستند و باعث بروز خسارت جبران ناپذیری به جامعه و صنعت مرغداری می شوند.

وی اضافه کرد: در صیانت از سلامت مردم و جلوگیری از اشاعه بیماری های خسارت بار به صنعت پرورش طیور استان با واحدهای غیرمجاز مرغداری برخورد می شود.

وی  با بیان این که توزیع نهاده در بین مرغداران استان با معرفی تعاونی مرغداران صورت می گیرد خاطرنشان کرد: در 4 ماه اخیر حدود 25 هزار تن کنجاله سویا با ارز دولتی وارد استان شده و در بین مرغداری ها و کارخانه جات خوراک دام و طیور استان توزیع شده است.

گفتنی است این جلسه  با حضور معاون بهبود تولیدات دامی سازمان،  مدیر کل دامپزشکی استان، رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی،  رئیس سازمان نظام دامپزشکی استان و مدیرعامل اتحادیه مرغداران استان برگزار شد.

تعداد مشاهده خبر5 بار
تصاویر مرتبط

  • ZAKARYAENEZHAD 	_0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal