800 هزار تن گندم در همدان تولید می شود
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی همدان با بیان اینکه برداشت گندم در این استان آغاز شده است گفت: پیش بینی می شود 800 هزار تن گندم از مزارع برداشت شود.
1398/04/10

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان همدان، شهرام پرورش افزود: در سال زراعی جاری بیش از 392 هزار و 500 هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان زیر پوشش گندم رفته است که برنامه ابلاغی سطح زیر کشت گندم آبی 69 هزار و 500 هکتار در سطحو برای گندم دیم نیز 323 هزار هکتار بوده است.

وی با بیان اینکه استان همدان در سال زراعی گذشته در تولید گندم رتبه برتر کشوری را کسب کرده است پیش بینی کرد، خرید گندم تضمینی از کشاورزان کاهش یابد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی همدان خاطرنشان کرد: کشاورزان نمونه استان همدان بیش از 12 تن در هکتار گندم برداشت می‌کنند که این رقم بسیار چشمگیر است.

وی با بیان اینکه همدان یک هزار و 950 هکتار وسعت دارد گفت: 46 درصد اراضی آن منابع طبیعی، 33 درصد زراعی، 3.7 درصد باغ و حدود 13.1 درصد آن نیز آیش است.

پرورش ادامه داد: این استان در بخش کشاورزی 115 هزار بهره بردار دارد و 26 درصد اشتغال آن به این حوزه اختصاص می‌یابد.

به گفته وی، افزون بر 22 درصد از ارزش افزوده و 26 درصد اشتغال استان همدان مختص بخش کشاورزی است و 403 هزار هکتار از اراضی زراعی استان دیم و 233 هزار هکتار آبی هستند.

پرورش همچنین به شیوع سن غلات در استان اشاره کرد و گفت: مبارزه با سن غلات در برخی نقاط به خوبی صورت گرفته است و تاکنون بیش از 240 هزار هکتار مبارزه با سن غلات در مزارع استان صورت گرفته است.

تعداد مشاهده خبر16 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal