بیمه 33 هزار هکتار از اراضی زراعی و باغی خراسان جنوبی
مدیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی خراسان جنوبی از بیمه 33 هزار هکتار از اراضی زراعی و باغی استان در سال زراعی جاری خبر داد.
1398/04/10

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی،  جواد غنچه گفت: از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون بالغ بر 53 هزار قرارداد بیمه ای در زیربخش های تنه درختان، دام و طیور، محصولات زارعی و باغی و منابع طبیعی با بهره برداران بخش کشاورزی استان منعقد شده است.

وی با اشاره به بیمه یک هزار و 631 هکتار در زیربخش تنه درختان طی این مدت، بیان کرد: در بخش منابع طبیعی نیز 52 هزار هکتار تحت پوشش بیمه محصولات کشاورزی قرار گرفت.

مدیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی خراسان جنوبی با بیان اینکه طی 9 ماه گذشته 21 میلیون قطعه طیور نیز زیر پوشش حمایت بیمه ای قرار گرفت، عنوان داشت: همچنین در این بازه زمانی بالغ بر 431 هزار راس دام سبک و سنگین نیز بیمه شده‌اند.

غنچه از بیمه 23 هکتار از اراضی باغی استان طی این مدت خبر داد و گفت: بیشترین قراردادهای بیمه ای در سال زراعی جاری مربوط به محصولات باغی با 31 هزار و 800 مورد بوده است.

وی با اشاره به بیمه 19 هزار و 400 هکتار از اراضی زراعی استان در این مدت، بیان داشت: شهرستان نهبندان با پنج هزار و 400 هکتار و شهرستان طبس با سه هزار و 300 هکتار بیشترین سطح بیمه محصولات زراعی را به خود اختصاص داده است.

مدیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی خراسان جنوبی همچنین، بیشترین سطح بیمه محصولات باغی را مربوط به شهرستان قاین اعلام کرد و گفت: در سال زراعی جاری شش هزار و531 هکتار از باغات این شهرستان تحت پوشش بیمه قرار گرفتند.

غنچه اضافه کرد: در زیر بخش دام نیز شهرستان طبس با بیمه 85 هزار رأس دام سبک و سنگین بیشترین تعداد دام بیمه شده را به خود اختصاص داده است.

تعداد مشاهده خبر7 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal