فرآیند صدور مجوز گلخانه‌ها تسهیل می شود
1398/04/09

نوزدهمین جلسه شورای سیاست‌گذاری گلخانه‌ای کشور برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌ رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایانا، معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه فضای کسب و کار گلخانه‌ای باید تسهیل و فرآیندهای صدور مجوز گلخانه‌ها اصلاح شود، گفت: اصلاحیه‌ی دستورالعمل نظام صدور پروانه‌های واحدهای گلخانه‌ای و قارچهای خوراکی توسط وزیر جهاد کشاورزی ابلاغ شده است.

محمدعلی طهماسبی با اشاره به اینکه با این ابلاغ کلیه‌ی استعلامات غیرضروری اعم از استعلامات امور اراضی، پروانه چاه و یا حقآبه از شرکت آب‌و‌فاضلاب و سایر ارگان‌های مرتبط حذف می‌شود، ادامه داد: همچنین کلیه‌ی استعلاماتی که توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی از متقاضیان دریافت می شود مورد پذیرش بانک کشاورزی خواهد بود.

او با اشاره به برنامه ابلاغی برای سال 1398میزان احداث فضای گلخانه‌ای را 5هزار و 805هکتار عنوان کرد، گفت:  برای این منظور نیاز به 20 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری وجود دارد.

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: در مرحله اول با تامین 5 هزار میلیارد تومان از محل بند الف تبصره 18 قانون برنامه بودجه کشور این مورد تامین می‌شود و  مابقی در مراحل بعدی تخصیص و ابلاغ خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه برای احداث واحد های گلخانه ای تسهیلات پرداخت می‌شود، گفت:برای احداث این واحدها  80درصد وام بانکی و 20 درصد آورده اشخاص در نظر گرفته شده است.

طهماسبی ادامه داد: بخش اعظم سرمایه‌گذاری در توسعه گلخانه‌ها با مشارکت کارآفرینان و سرمایه گذاران به صورت خود اجرایی پیگیری می‌شود.

وی با اشاره به ابلاغیه وزیر جهاد کشاورزی به کلیه استانها مبنی بر برنامه ریزی جهت هدایت کشت انواع خیار و فلفل از فضای باز به محیط های کنترل شده در سال زراعی 1400 - 1399گفت:  باید سیاست‌های حمایتی و تشویقی از جمله تامین و پرداخت تسهیلات با نرخ کارمزد کمتر ،فراگیری بیمه  کشاورزان و ... سبب ایجاد انگیزه برای انتقال  سیفی و سبزی از فضای باز به محیط‌های گلخانه‌ای فراهم شود.
تعداد مشاهده خبر195 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal