سالانه یک تن کیلوگرم زعفران از اراضی استان تهران برداشت می شود/کشت زعفران در 180 هکتار از اراضی استان
معاون سازمان جهاد کشاورزی استان تهران درباره تولید زعفران در این استان گفت: 180 هکتار زمین در استان تهران زیر کشت زعفران رفته است.
1398/04/09

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، عباسعلی عامری درباره تولید زعفران اظهار داشت: در 180 هکتار زمین در شهرستان‌های استان تهران یک تن زعفران برداشت می‌شود.

وی در ادامه افزود: بیشترین کشت مربوط به شهرستان رباط ‌کریم در حدود 80 هکتار بوده و الباقی در ورامین، پاکدشت، پیشوا، ری، شهریار و دماوند انجام می‌شود که این فعالیت با شاخصه‌های کارشناسی و فنی درحال‌توسعه است.

عامری درباره کشت گلخانه‌ای این محصول بیان کرد: مرکز تحقیقات کشاورزی استان تهران در حال بررسی‌های فنی و کارشناسی لازم برای این موضوع بوده تا بتوانیم یک توسعه منطقی داشته باشیم.

معاون سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، کیفیت زعفران تهران را با محصولات استان‌های پیشرو در این عرصه یکی دانست و گفت: زعفران تهران جزو زعفران‌های مرغوب در کشور بوده و از طرف برخی شرکت‌ها ظرفیت صادرات این محصول در بازارهای بین‌الملل ایجادشده است.

وی درباره نحوه ارائه این محصول به بازار تصریح کرد: همه محصولاتی که در استان تهران در قالب توسعه جدید است برای بازار فروش مطمئن و سودآور هدف‌گذاری شده است.

عامری با تاکید بر توسعه کشت این محصول خاطرنشان کرد: کسانی که تمایل به کشت زعفران دارند در مدیریت‌های جهاد کشاورزی آمادگی هدایت ومشاوره‌های لازم وجود داشته، همچنین مرکزتحقیقات کشاورزی استان تهران کمک‌های لازم را ارائه خواهد داد.
تعداد مشاهده خبر4 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal