8 صندوق اعتباری خرد روستایی در شهرستان آبیک ایجاد شد
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آبیک گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون هشت صندوق اعتباری خرد روستایی جدید در این شهرستان تشکیل شده است.
1398/04/09
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین، بیژن لطفی با اعلام این خبر افزود: این صندوق ها با هدف اشتغال زایی و درآمد زایی کوچک زنان با تعداد 215 نفر عضو راه اندازی شده است.
وی اظهار داشت : این صندوق ها در روستاهای زاغه، اصغرآباد، کوندج، حاج تپه (هر کدام یک صندوق) و قزانچال و دارالسرور (هر کدام 2 صندوق) ایجاد شده است.
لطفی خاطر نشان ساخت : این شهرستان از لحاظ تعداد تشکیل صندوق تازه تاسیس در استان رتبه اول را به خود اختصاص داده است.
به گفته این مقام مسئول؛ در حال حاضر 20 صندوق‌ اعتباری خرد زنان روستایی در این شهرستان با بیش از 600 نفر عضو مشغول فعالیت هستند.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آبیک با بیان اینکه صندوق‌های اعتباری خرد زنان روستایی یکی از الگوهای موفق اقتصاد مقاومتی در زمینه توانمندسازی زنان روستایی و فراهم کردن شرایط دسترسی آسان آنها به منابع مالی کوچک می باشد گفت : در راستای تحقق این هدف از ابتدای سال جاری تاکنون  1500 میلیون ریال تسهیلات خوداشتغالی توسط صندوق کارآفرینی امید و بانک توسعه تعاون به اعضای 5 صندوق پرداخت شده است.
لطفی اضافه کرد : ایجاد و توسعه صندوق‌های اعتباری خرد زنان روستایی منجر به اشتغال خانگی زنان روستایی و تولید درآمد در جوامع روستایی و کمک به معیشت خانوارهای روستایی شده است.
تعداد مشاهده خبر15 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal