دریافت تسهیلات کم‌بهره برای زعفران‌کاران مرزی
معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: برای هر هکتار 11 میلیون تومان اعتبار در اختیار زعفران‌کاران قرار داده می‌شود به‌گونه‌ای که این تسهیلات در مناطق مرزی با سود چهار درصد و غیرمرزی با سود شش درصد پرداخت می‌شود.
1398/04/09

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، هادی بیجاری افزود: در بخش کشاورزی برای اجرای برنامه تولید و اشتغال 169 میلیارد تومان تسهیلات بانکی یارانه‌دار به استان ابلاغ که تاکنون 31 میلیارد تومان آن برای رسته گلخانه‌ها اختصاص یافته است.

وی به نحوه اخذ تسهیلات اشاره و بیان داشت: در حال حاضر تنها در رسته گلخانه‌ها می‌توان ثبت‌نام کرد و تا زمان ابلاغ بخش دیگری از اعتبار، امکان ثبت‌نام برای سایر رسته‌ها در سامانه نیز فراهم می‌شود.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌ جنوبی از معرفی 31 طرح کشاورزی برای دریافت تسهیلات تولید و اشتغال به بانک‌های عامل خبر داد و اظهار داشت: این طرح‌ها در رسته گلخانه‌ها برای دریافت پنج میلیارد و 500 میلیون تومان تسهیلات به بانک‌ها معرفی شدند.

بیجاری با بیان این که سقف پرداخت تسهیلات براساس طرح و مساحت گلخانه متفاوت و محدودیتی برای پرداخت تسهیلات وجود ندارد، بیان داشت: هم‌اکنون 62 طرح دیگر با اعتبار 13 میلیارد و 400 میلیون تومان در رسته گلخانه‌ها آماده معرفی به بانک است.

وی همچنین به طرح ملی نوین زعفران اشاره و مطرح کرد: این طرح با اعتبار 100 میلیارد تومان با مشارکت سه استان در حال اجراست که سهم خراسان‌جنوبی از این اعتبار 37 میلیارد تومان است.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهادکشاورزی خراسان‌جنوبی از شناسایی 130 زعفران‌کار برتر در خراسان‌جنوبی خبر داد و افزود: هدف از اجرای طرح ملی نوین زعفران بهبود کیفیت زعفران تولیدی است و براساس این طرح زعفران در صورت داشتن کیفیت بالا، از کشاورزان خریداری می‌شود.

بیجاری با بیان این که به متقاضیان زعفران‌کار براساس سطح زیرکشت زعفران تسهیلات پرداخت می‌شود، افزود: برای هر هکتار 11 میلیون تومان اعتبار در اختیار زعفران‌کاران قرار داده می‌شود به‌گونه‌ای که این تسهیلات در مناطق مرزی با سود چهار درصد و غیرمرزی با سود شش درصد پرداخت می‌شود.

تعداد مشاهده خبر16 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal