برگزاری جلسه رفع تداخلات اراضی بهنق به ریاست استاندار آذربایجان غربی
هفتمین جلسه کارگروه رفع تداخلات اراضی کشاورزی، به منظور بررسی مشکل مالکان اراضی بهنق در شهرستان ارومیه با حضور محمد مهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی و علیرضا اورنگی رئیس سازمان امور اراضی کشور برگزار شد.
1398/04/09

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی، استاندار آذربایجان غربی در جلسه مشترک کارگروه مرکزی رفع تداخلات با اعضای کمیسیون رفع تداخلات استان که  به منظور بررسی رفع تداخلات اراضی بخش 9 موسوم به اراضی بهنق شهرستان ارومیه که با حضور رییس سازمان امور اراضی کشور، قاضی پورنماینده مردم شهرستان ارومیه در مجلس شورای اسلامی  و سایر اعضای کارگروه در سالن جلسات حوزه استانداری آذربایجان غربی برگزار شد، اظهار کرد: دستگاه های اجرایی مسئول در رسیدگی به مشکلات مردم باید با رعایت تمامی جوانب قانونی از طولانی شدن روند رسیدگی جلوگیری کنند و به امورات مالکان زمین‌های بسیج  وافع در منطقه بهنق در اسرع وقت رسیدگی کنید.

محمد مهدی شهریاری گفت: یکی از مهمترین اولویت‌های دولت تامین مسکن برای اقشار مختلف مردم است و ما تمام تلاش خود را در این زمینه انجام می‌دهیم.

وی با تاکید بر اصل رضایتمندی مردم در خدمت‌رسانی دستگاه‌های اجرایی، پیگیری و پاسخگویی توام با تکریم به درخواست‌ها و مشکلات مردم را از اولویت‌های استانداری برشمرد.

رییس سازمان امور اراضی کشور نیز در این جلسه گفت: در راستای اجرای ماده 8 آیین‌نامه اجرایی ماده 54 رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای مالی کشور و احقاق حقوق مردم، ساماندهی اراضی واقع در حریم محدوده شهرها باید در اولویت قرار گیرد.

علیرضا اورنگی با اشاره به این که نحوه اجرای قانون رفع تداخل اراضی کشاورزی از اهمیت زیادی برخوردار است، بر دقت و انجام کار با سرعت بیشتر و هماهنگی بیشتر بین دستگاه‌های اجرایی تاکید کرد.

وی تصریح کرد: براساس شیوه‌نامه جدید برای دستگاه‌های متولی رفع تداخل اراضی و صدور اسناد اراضی، روند کار تسریع خواهد شد.

لازم به ذکر است که این جلسه امروز در ادامه پیگیری و دستور استاندار شهریاری به منظور حل و فصل نهایی مشکل چندین ساله زمین‌های بسیج و با دعوت از رئیس سازمان امور اراضی کشور تشکیل شد که ضمن بررسی مشکلات موجود، دستورات لازم برای حل سریع این مسئله در کمیسیون استانی رفع تداخلات صادر شد.

تعداد مشاهده خبر16 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal