بازدید معاونین وزیر جهاد کشاورزی از خسارت سیل به بخش کشاورزی شهرستان کوهبنان
1398/04/06

دکتر بخشنده معاون برنامه ریزی و اقتصادی و مهندس طهماسبی معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی به همراه دکتر امیری نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و مهندس سعیدی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان از طرح های آب وخاک شهرستان کوهبنان بازدید کردند.

‌به گزارش پایگاه اطلاع‌ رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان، در اثر سیلاب سال جاری به قنوات این شهرستان خسارت وارد شده بود و جهت جلوگیری از خسارت به مزارعی که از این قنوات مشروب می شدند، احیا و مرمت این قنوات در دستور کار این مدیریت قرار گرفت و قنات زیدی به طول 750 متر با هزینه کرد اعتبار کل 600 میلیون ریال که 400 میلیون ریال از اعتبارات دولتی است احیا و مرمت شد.

همچنین قنات فتح آباد به طول 300 متر با هزینه کرد اعتبار 500 میلیون ریال که 400 میلیون ریال آن از اعتبارات دولتی است، احیا و مرمت شد.

عباس سعیدی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان در این بازدید گفت: آب مهمترین بحث کشاورزی است و در کوهبنان قنوات زیادی وجود دارد که بعضی از آنها بر اثر سیل خسارت دیدند.

وی با بیان اینکه در سال 97 قریب 10 میلیارد ریال برای لوله گذاری در مزارع و باغات شهرستان کوهبنان اختصاص یافت، گفت: قریب 10 میلیارد ریال برای آبیاری تحت فشار و کم فشار و قریب 12 میلیارد ریال برای انجام عملیات آبخیزداری تخصیص داده شده است.

تعداد مشاهده خبر120 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal