وزیر جهاد کشاورزی: توسعه کشاورزی اقتصادی و بکارگیری شیوه های مدرن روز ضامن رونق تولید و اشتغال است
1398/04/06

وزیر جهاد کشاورزی گفت: توسعه کشت باغات میوه های گرمسیری در اولویت توسعه بخش کشاورزی منطقه قرارداد.

‌به گزارش پایگاه اطلاع‌ رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان، مهندس محمود حجتی در بازدید از باغات میوه های گرمسیری روستای گرکان زرآباد شهرستان کنارک افزود: شرایط خاص منطقه، بکارگیری شیوه‌های مدرن و نوین آبیاری ،کشت نهال های کشت بافتی، رونق تولید کشاورزی و کسب و کار اقتصادی را سرعت بخشیده و اشتغال زایی مولد را بدنبال خواهد داشت .

وی از کشاورزان منطقه خواست با هماهنگی دست اندرکاران بخش کشاورزی استان با بهره‌گیری از آخرین یافته های تحقیقاتی کشت اقتصادی ترین محصولات را در منطقه توسعه و ترویج نمایند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان وبلوچستان نیز در جریان بازدید وزیر جهاد کشاورزی از باغات میوه های گرمسیری شهرستان کنارک گفت: سیستان وبلوچستان شرایط مناسبی را برای توسعه و کشت محصولات گرمسیری داراست و در حال حاضر بالغ بر 8500 هکتار از اراضی استان به کشت میوه‌های گرمسیری اختصاص دارد که 5500 هکتار آن بارور می باشد و سالانه 122هزار تن محصول گرمسیری تولید و روانه بازار مصرف می‌شود.

دکتر زورقی افزود: بیشترین سطح زیر کشت محصولات گرمسیری در استان مختص باغات موز می باشد؛ 4800 هکتار موزستان درسیستان و بلوچستان وجود دارد که 2800 هکتار آن بارور است.

وی تصریح کرد: سالانه بیش از 93 هزار تن موز در استان برداشت می‌شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: 4000 هکتار از باغات موز استان در منطقه زرآباد شهرستان کنارک می باشد.


 

تعداد مشاهده خبر331 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal