وزیر جهاد کشاورزی عنوان کرد: افزایش 4 برابری تولید میگو در شش سال اخیر/ ایران به دنبال توسعه بازارهای صادراتی میگو است
1398/04/06

‌وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه به‌سرعت در حال سرمایه‌گذاری در زمینه پرورش میگو در سراسر کشور هستیم، اظهار کرد: امسال بالغ‌بر یک هزار و 800 هکتار توسعه کشت پرورش میگو صورت می‌گیرد.

‌به گزارش پایگاه اطلاع‌ رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایسنا، محمود حجتی در حاشیه بازدید از سایت‌های پرورش میگو در شهرستان جاسک افزود: امروز یکی از لحظه‌های فراموش‌نشدنی دوران خدمتم را سپری کردم که بخش خصوصی در محلی که نه جاده‌ای نه برقی بوده، سایت 350 هکتاری را احداث کرده با سرمایه سنگین که امروز 150 هکتار آن به بهره‌برداری رسید.

وی ادامه داد: به‌واقع این ظرفیت‌ها را خداوند در اختیار استان قرار داده و اکنون از غفلت خارج‌شده و کارآفرینان و سرمایه‌گذاران در حال ورود به این بخش هستند.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه از اینکه بومیان منطقه در این صنعت ورود کرده‌اند باید به خود ببالیم، خاطرنشان کرد: امسال بالغ‌بر یک هزار و 800 هکتار توسعه کشت پرورش میگو صورت می‌گیرد و امیدوارم شاهد تحولی اساسی در این زمینه باشیم.

وی با بیان اینکه پرورش میگو در سال 92 نزدیک به 12 هزار تن بود که سال 97 به نزدیکی 50 هزار تن رسید، ابراز کرد: به‌سرعت در حال سرمایه‌گذاری در زمینه پرورش میگو در سراسر کشور هستیم.

حجتی با اشاره به اینکه بازارهای خوبی همچون چین و ویتنام نیز وجود دارد، اضافه کرد: از طرفی دیگر روسیه و کشورهای حاشیه خلیج‌فارس یکی از بازارهای خوب است که باید به سمت آن‌ها حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه سالیان سال آرزو داشتیم به این اعداد و ارقام امروز برسیم، تصریح کرد: با سرعت رشد خوبی در زمینه پرورش میگو در حال حرکت هستیم.

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: درگذشته مشکلاتی در خصوص بیماری‌ها و زنجیره تولید داشتیم که خوشبختانه زنجیره تولید در کشور شکل‌گرفته و به تجربیات خوبی در کشور رسیده‌ایم و راه‌های مقابله با بیماری‌ها رسیده‌ایم و امیدوارم این صنعت رو به رشد همچنان با سرعت به حرکتش ادامه دهد.

حجتی در پایان مناطق توسعه پرورش میگو را از محروم‌ترین و کم برخوردارترین مناطق کشور دانست و عنوان کرد: توسعه این مناطق سبب رشد اقتصادی و اجتماعی و بهره‌مندی مردم این منطقه از درآمدهای بیشتر و انتفاع افزون‌تر منطقه می‌شود و اشتغال‌زایی را تضمین می‌کند.

تعداد مشاهده خبر262 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal