برداشت 1800 تن آلبالو از باغ های ملایر/ملایر رتبه نخست استان همدان را در تولید آلبالو دارد
مسئول باغبانی اداره جهاد کشاورزی ملایر گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال یک هزار و 800 تن آلبالو از باغ های ملایر برداشت شود.
1398/04/06

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان همدان، مصطفی باقرزاده با اشاره به این که این میزان از حدود 450 هکتار باغ این شهرستان برداشت خواهد شد ادامه داد: متوسط تولید آلبالو در ملایر چهار تن در هر هکتار است و بیشترین میزان تولید آلبالو در بخش زند و اراضی روستاهای کمازان، کَساوند، گوشه کساوند، میشن، سیاه چغا، پیروز، احمدیه و زنگنه است.

وی بیشترین مصرف آلبالو را برای تهیه شربت، ترشی، لواشک و آلبالو خشک دانست و افزود: با توجه به کیفیت بالای آلبالوی ملایر مصرف تازه خوری آن بیشتر در بازار تهران به فروش می‌رسد.

باقرزاده ادامه داد: هر سال حدود پنج تا 10 درصد به سطح زیر کشت مزارع آلبالو در شهرستان ملایر اضافه می‌شود که درصد رشد آن بستگی به شرایط بازار و نرخ قیمت محصول دارد.

وی گفت: برداشت آلبالو هم اکنون در مرحله آغاز است و از روزهای آینده برداشت گسترده آغاز می شود .

مسئول باغبانی جهاد کشاورزی ملایر همچنین سطح زیر کشت گیلاس در این شهرستان را 200 هکتار اعلام کرد و افزود: از این میزان حدود 130 تا 140 هکتار آن بارور است.

باقرزاده با بیان اینکه بیشترین میزان تولید گیلاس نیز در بخش زند است بیان کرد: میانگین تولید گیلاس در این شهرستان سه هزار و 200 کیلوگرم در هر هکتار است.

وی ملایر را یکی از شهرستان‌های عمده در تولید گیلاس دانست و پیش بینی کرد: امسال حدود 500 تن گیلاس در ملایر تولید شود.

این مسئول با بیان اینکه ملایر رتبه نخست استان همدان را در تولید آلبالو دارد، گفت: 500 هکتار از اراضی شهرستان ملایر زیر کشت آلبالو است که از این میزان 90 درصد آن بارور است.

تعداد مشاهده خبر9 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal