پیش‌بینی برداشت 400 هزار تن گندم از مزارع لرستان
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان در خصوص برآورد برداشت گندم از مزارع لرستان، اظهارکرد: پیش‌بینی می‌شود امسال 400 هزار تن گندم از سطح مزارع استان برداشت شود.
1398/04/05
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی لرستان، عبدالرضا بازدار  در جریان سفر آیت‌الله تقوی رئیس شورای عالی زکات کشور به لرستان، اظهارکرد: امسال سال پرباران داشتیم اما پراکنش مناسبی نداشتیم بدین معنا که از اواسط فروردین به بعد بارش باران نداشتیم.
وی با ذکر این مطلب که 110 هزار هکتار جو دیم، 195 هزار هکتار گندم دیم و 90 هزار هکتار از اراضی لرستان زیر کشت حبوبات دیم است، خاطرنشان کرد: امسال با خشکسالی کشاورزی مواجه بودیم البته به لحاظ هیدرولوژی و ذخیره آب سال خوبی داشتیم.
بازدار برآورد اولیه برداشت گندم از مزارع لرستان را 400 هزار تن گندم اعلام کرد و افزود: پیش بینی می‌شود نسبت به سال گذشته عملکرد بهتری داشته باشیم این در حالی است که سطح زیر کشت گندم اراضی آبی لرستان 50 هزار هکتار است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با تاکید بر اینکه بیشترین خسارت سیل به کشاورزی لرستان بود، تصریح کرد: سیل هر چه در حاشیه رودخانه بود را دچار آسیب شدید کرد.
وی خدمات رسانی پس از سیل به کشاورزان را مطلوب و جهادی برشمرد و گفت: بعد از سیل 90 درصد جاده‌های مزارع و کانال‌های آبیاری و ایستگاه‌های پمپاژ وارد مدار شدند.
بازدار با ذکر این مطلب که 160 دستگاه ماشین آلات سنگین، ایجاد 350 کیلومتر جاده، ایجاد 250 کیلومتر کانال و راه‌اندازی شبکه برق با مشارکت مردم تنها بخشی از فعالیت‌های جهاد کشاورزی لرستان به کشاورزان آسیب دیده از سیل اخیر است، اضافه کرد: تعداد 70 دستگاه ترانسفورماتور را تعمیر کردیم و 9 ایستگاه پمپاژ برای مردم راه اندازی شد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان 200 هزار متر مکعب خاکبرداری را  از اقدامات مهم جهاد کشاورزی لرستان بعد از سیل پلدختر اعلام کرد و افزود: با مشارکت نیروهای جهادی 100 هکتار باغ را زنده کردیم و این روند ادامه دارد این در حالی است که 14 هزار پرونده برای کشاورزان تشکیل شده است.
تعداد مشاهده خبر13 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal