دیدار نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی با رئیس سازمان جنگل ها
نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی با رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور دیدار و گفت و گو کرد.
1398/04/05

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، مهندس خلیل آقایی؛ رئیس سازمان جنگل ها در این دیدار، مردم را شریک اصلی مدیریت منابع طبیعی ذکر کرد و گفت: بدون نقش و مشارکت مردم، حفظ و توسعه منابع طبیعی میسر نیست و پایه فعالیت های سازمان جنگلها بر محور مشارکت مردم بنا نهاده شده است.

آقایی با اشاره به نشست هفته گذشته وزیر جهاد کشاورزی و مدیران ارشد استانداری‌ها، سازمان‌های جهاد کشاورزی، ادارات کل منابع‌طبیعی 11 استان زاگرسی و مدیران ستادی سازمان جنگل‌ها در ایلام افزود: در سال جاری یکی از اولویت‌های مهم سازمان جنگل‌ها حفظ و توسعه جنگل‌های زاگرس است و در این راستا طرح مدیریت بوم‌سازگان زاگرس تدوین و به مرحله اجرا رسیده است.

وی همچنین بر اجرای طرح کاداستر اراضی ملی تاکید و تصریح کرد: با اجرای طرح کاداستر و حدنگاری اراضی ملی، وضعیت این اراضی و مستثنیات مردمی تعیین تکلیف و مشخص خواهد شد و شاهد کاهش چشمگیر دعاوی و اختلافات اراضی خواهیم بود.

نماینده دوره نهم و دهم مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی نیز با اظهار خشنودی از اجرای طرح های آبخیزداری در حوزه انتخابیه و با اشاره به بازدید خود از روند اجرای آنها، بر اثربخشی آبخیزداری در حفاظت از خاک و آب و بهبود معیشت آبخیزنشینان تاکید کرد.

رسول خضری همچنین با اشاره به اهمیت ویژه جنگل های زاگرس از تلاش ها و اقدامات سازمان جنگل ها در تغییر سوخت مورد استفاده جنگل‌نشینان از سوخت هیزمی به فسیلی و خورشیدی و خصوصا تدوین و اجرای "طرح مدیریت بوم سازگان زاگرس" تشکر کرد.

تعداد مشاهده خبر34 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal