وقوع دو مورد آتش سوزی در مراتع/ 4 مورد برخورد قضائی با متخلقان چرای دام
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فیروزکوه از وقوع دو مورد آتش سوزی در روزهای اخیر و همزمان با گرم شدن هوا در مراتع این شهرستان خبر داد.
1398/04/05

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از سازمان جنگل‌ها و مراتع، جمشید جویباری با اعلام این مطلب افزود: یک مورد آتش سوزی در مراتع انزها به میزان 2هزار مترمربع اتفاق افتاد که با حضور یه موقع نیروهای منابع طبیعی اطفاء شد و آتش سوزی دیگری در مراتع هرانده به وسعت 5هکتار به وقوع پیوست که با توجه به صعب العبور بودن و وزش باد پس از ساعت ها تلاش از سوی مأموران یگان حفاظت منابع طبیعی این شهرستان و همکاری و مشارکت جوامع محلی این آتش سوزی مهار و اطفاء شد و از گسترش آن جلوگیری به عمل آمد.

وی مشارکت مردم در امر پیشگیری از حریق در عرصه های منابع طبیعی را بسیار مهم دانست و تصریح کرد: با توجه به خشک شدن پوشش گیاهی و گرم شدن هوا، احتمال وقوع آتش سوزی در این عرصه ها افزایش یافته که بر این اساس رعایت نکات ایمنی از سوی گردشگران و شهروندان بسیار حائز اهمیت بوده چرا که بر اثر کوچک ترین سهل انگاری و بی احتیاطی باید شاهد حوادث ناگواری در طبیعت باشیم.

این مسئول منابع طبیعی شهرستان فیروکوه از عموم مردم درخواست کرد: در سفرهای برون شهری و مراجعه به عرصه های طبیعی از روشن کردن آتش، انداختن ته سیگار و بطری های شیشه ای در طبیعت به جد خودداری کنند.

جویباری با بیان اینکه شهرستان فیروزکوه دارای 230هزار هکتار مراتع ییلاقی می باشد اظهار داشت: در راستای حفظ، نگهداری و پایداری پوشش گیاهی و ایجاد تعادل دام و مرتع، اجرای پروژه مدیریت چرا و کنترل دام در سطح مراتع این شهرستان در حال اجراست که از زمان شروع این پروژه تاکنون با 4 مورد ورود دام غیر مجاز به مراتع برخورد قضائی صورت گرفته که ضمن تشکیل پرونده تخلف، متخلفان به مراجع قضائی نیز معرفی شده اند.

این مقام مسئول تأکید کرد: شماره تلفن 1504 آماده دریافت گزارش های مردمی در خصوص آتش سوزی یا هرگونه تخریب و تصرف در عرصه های منابع طبیعی می باشد.
تعداد مشاهده خبر19 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal