ایجاد روحیه امید میان مردم محلی با اجرای طرح‌های آبخیزداری
1398/04/05

استاندار زنجان در دیدار با رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: اجرای طرح‌های آبخیزداری باعث ایجاد روحیه نشاط و امید در میان مردم محلی شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جنگل‌ها، فتح‌اله حقیقی استاندار استان زنجان در دیدار عصر روز سه شنبه با خلیل آقایی رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور از تشکیل کارگروه نظارت بر معادن خبر داد و گفت: معادن باید کنترل شده باشد تا موجب تخریب منابع طبیعی نشود.

حقیقی همچنین بر پیوند میان معیشت مردم و طرح‌های منابع‌طبیعی اشاره کرد و خواستار اجرای طرح ترسیب کربن در این استان شد.

موضوع کاداستر اراضی ملی، مدیریت حریق در منابع طبیعی و سهم اعتبارات منابع طبیعی استان زنجان از محل صندوق توسعه ملی، محور نشست استاندار زنجان و رییس سازمان جنگل ها بود.
مهندس آقایی در این نشست از توجه ویژه استاندار زنجان به موضوع منابع‌طبیعی و آبخیزداری ابراز خشنودی کرد و خاطر نشان ساخت: اینکه حفظ و صیانت از منابع طبیعی از دغدغه های مهم استاندار زنجان است این یک توفیق و موفقیت برای منابع طبیعی محسوب می‌شود.
رییس سازمان جنگل ها، نمایندگان دولت در استان ها را حامیان انفال و منابع ملی برشمرد و از استاندار زنجان خواست طرح های منابع طبیعی و آبخیزداری را در سطح استان مورد پایش و ارزیابی قرار دهند و پیشنهاد و راهکارهای لازم را به منابع طبیعی گوشزد نمایند.
در دیدار رییس سازمان جنگل ها و استاندار زنجان، مهندس خلیل آقاجانلو مدیرکل منتابع طبیعی استان زنجان گزارشی از سیمای منابع طبیعی، عملکرد آبخیزداری و تاریخچه فعالیت های آن در زنجان ارائه کرد.
بر اساس این گزارش، استان زنجان از استان های پیشرو در فعالیت های آبخیزداری است و نخستین اقدامات آبخیزداری در کشور نزدیک به نیم قرن پیش در حوزه  سد سفید رود زنجان به اجرا در آمده است.

تعداد مشاهده خبر41 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal