بازدید مجری طرح دانه‌های روغنی وزارت جهاد کشاورزی از مزارع کلزا در کشت و صنعت دشت خرم‌دره
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، علیرضا مهاجر، مشاور وزیر و مجری طرح دانه های روغنی وزارت جهاد کشاورزی روز سه شنبه 4 تیر ماه در سفر به استان زنجان به همراه مسئولان استانی و شهرستانی از مزارع کلزای کشت و صنعت دشت خرم‌دره بازدید کردند. مسئول کشت و صنعت دشت خرم‌دره در این بازدید با اشاره به کشت 80 هکتار کلزا طی سال زراعی جاری در اراضی این کشت و صنعت، دیفیوژن و ماراتون را از جمله ارقام مورد کشت در این سطح برشمرد. سلیمانی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون پنج رقم 1008، 1009، نیما، نفیس و R15 در قالب طرح PVS در مزارع کلزای کشت و صنعت دشت خرم‌دره کشت شده است.
1398/04/05

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی زنجان : مدیر روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان اعلام نمود:

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، علیرضا مهاجر، مشاور وزیر و مجری طرح دانه های روغنی وزارت جهاد کشاورزی روز سه شنبه 4 تیر ماه در سفر به استان زنجان به همراه مسئولان استانی و شهرستانی از مزارع کلزای کشت و صنعت دشت خرم‌دره بازدید کردند.

مسئول کشت و صنعت دشت خرم‌دره در این بازدید با اشاره به کشت 80 هکتار کلزا طی سال زراعی جاری در اراضی این کشت و صنعت، دیفیوژن و ماراتون را از جمله ارقام مورد کشت در این سطح برشمرد.

سلیمانی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون پنج رقم 1008، 1009، نیما، نفیس و R15 در قالب طرح PVS در مزارع کلزای کشت و صنعت دشت خرم‌دره کشت شده است.

مشاور وزیر و مجری طرح دانه های روغنی وزارت جهاد کشاورزی نیز در حاشیه این بازدید تصریح کرد: توسعه کشت کلزا از موضوعات بسیار مهمی است که به طور جدی توسط مقام معظم رهبری پیگیری می‌شود و در این راستا تمام توان خود را برای جلب نظر و رضایت کلزاکاران در زمینه تامین نهاده‌ها و تجهیزات و نیز اقتصادی کردن تولید به کار گرفته‌ایم.

علیرضا مهاجر بیان داشت: پیشنهاد افزایش قیمت خرید تضمینی کلزا به حدود 5 هزار و 400 تومان داده شده است که در صورت تصویب، خود کشاورزان در کشت کلزا پیش قدم خواهند شد.

وی با بیان اینکه امسال با تولید بیش از 400 هزار تن کلزا برای چهارمین سال پیاپی رکورد تولید کلزا در کشور شکسته می‌شود، افزود: تاکنون 320 هزار تن کلزا در کشور برداشت و 290 هزار تن توسط دولت خریداری شده است.

مهاجر با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از 95 درصد بهای کلزای خریداری شده از کشاورزان پرداخت شده است، بیان داشت: امسال کشت بیش از 700 هزار هکتار کلزا در کشور هدفگذاری شده است که با تحقق این میزان، سطح زیر کشت کلزا در کشور 10 برابر خواهد شد.

انتهای پیام/

تعداد مشاهده خبر28 بار
تصاویر مرتبط

  • تصویر_0
نوع فایل نام فایل توضیحات
خبر_0
1 

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal