برآورد خرید تضمینی 55 هزار تن گندم از کشاورزان اسدآبادی
مدیر جهادکشاورزی شهرستان اسدآباد، از آغاز برداشت غلات در مزارع این شهرستان خبر داد و گفت: از 18 خردادماه برداشت غلات از اراضی جو دیم این شهرستان آغاز شده و کشاورزان با ادوات کشاورزی و کمباین های مورد نیاز در مزارع در حال فعالیت هستند.
1398/04/05

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان همدان، سقراط بیرنگ با بیان این که از پنجم تیر ماه نیز برداشت گندم در مزارع شهرستان شروع خواهد شد، افزود: امسال از مجموع 28 هزار و 244 هکتار غلات، سطح زیرکشت گندم دیم و آبی 17 هزار و 734 هکتار و جو دیم و آبی 10 هزارو 510 هکتار بوده که بر اساس پیش بینی ها از این میزان سطح زیرکشت 70 تا 75 هزار تن گندم و 35 تا 40 هزار تن جو قابل برداشت است.

وی تعداد بهره برداران بخش زراعت در بحث گندم و جو اسدآباد را 7 هزار نفر برشمرد و اظهار کرد: امسال برای خرید محصول گندم کشاورزان اسدآبادی به نرخ دولتی 7 مرکز درنظر گرفته شده که بر اساس قراردادی که کمباین داران با کشاورزان منعقد کرده اند، قرار است این مراکز خرید از پنجم تیرماه فعالیت خود را آغاز کنند.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان اسدآباد با اشاره به فعالیت 80 دستگاه در بحث برداشت غلات شهرستان اضافه کرد: از 7 مرکز خرید در نظر گرفته شده شهرستان تعداد 3 مرکز شامل سیلوی زرین ظفری، سیلو زردانه آقاپور و کارخانه آرد زرین زارعین مراکز خرید اصلی بوده و علاوه بر این مراکز 4 مرکز خرید نیز در مناطق دهستان کلیایی، چهاردولی، روستای موسی آباد و تعاونی تولید شهر اسدآباد خرید گندم منطقه را به قیمت هر کیلو گندم با نرخ دولتی 1700 تومان برعهده خواهند داشت.

وی با بیان اینکه برآورد شده این مراکز خرید دولتی امسال 50 تا 55 هزار تن گندم از کشاورزان اسدآبادی خریداری کنند، خاطرنشان کرد: ظرفیت ذخیره سازی سیلوهای گندم این شهرستان 111 هزار تن بوده که امسال 77 هزار تن ظرفیت فضای خالی برای خرید، نگهداری و ذخیره گندم تولیدی شهرستان درنظر گرفته شده است و خوشبختانه مشکلی در این رابطه وجود ندارد.

بیرنگ با تأکید به کشاورزان برای فروش گندم خود به مراکز خرید دولتی عنوان کرد: مراکز خرید مطالبات گندم خریداری شده کشاورزان را در اسرع وقت پرداخت می کنند ضمن اینکه هر کشاورز که به بانک کشاورزی و یا بانک دیگری بدهی داشته باشد هیچ بانکی مجاز به برداشت وصول مطالبات کشاورزان از محل وجوه گندم نیست.

وی در پایان یادآور شد: با توجه به اینکه به صورت آزاد خرید جو از کشاورزان بالاتر از نرخ دولتی است بیشتر کشاورزان در رابطه با جو تولیدی خود راغب به فروش جو به صورت آزاد هستند.

تعداد مشاهده خبر12 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal