برآورد تولید 800 هزار تن گندم در همدان/کاهش 15 درصدی خرید تضمینی گندم
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی استان همدان، از آغاز برداشت گندم و جو در این استان خبرداد و گفت: برآورد شده 800 هزار تن گندم در این استان تولید شود.
1398/04/05

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان همدان، شهرام پرورش در کارگروه هماهنگی خرید تضمینی گندم استان همدان، اظهارکرد: اگر خرید طبیعی در استان همدان اتفاق بیفتد بیش از 550 هزار تن گندم خریداری خواهد شد.

وی با اشاره به کاهش خرید گندم در سال جاری، تصریح کرد: امسال به علت شرایط آب و هوایی پیش‌بینی می‌شود میزان خرید گندم نسبت به سال گذشته 10 تا 15 درصد کاهش یابد.

پرورش با بیان این که مبارزه با سن غلات در برخی نقاط استان به خوبی صورت گرفته است، افزود: تا روز گذشته 216 هزار هکتار مبارزه با سن غلات در مزارع استان صورت گرفته است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی استان همدان یادآور شد: امسال به علت بارش در زمان مبارزه با سن مادر، کشاورزان نتوانستند به خوبی در این مرحله علیه سن مبارزه داشته باشند و به همین علت مبارزه علیه این آفت به دوره پوره‌گی موکول شد که خسارت سن در زمان پوره‌گی بیشتر به کیفیت گندم است.

وی با بیان اینکه کمباین‌ها در برداشت جو دیم آغاز به کار کردند، یادآور شد: تمامی کمباین‌های ورودی به استان رصد شده و بعد از ورود باید در سامانه ثبت و معاینه فنی شوند.

پرورش با تأکید برتأمین سوخت مورد نیاز کمباین‌ها، اظهارکرد: با شرکت نفت استان هماهنگی درباره تأمین و تدارک سوخت کمباین‌ها صورت گرفته و سوخت 10 روزه به آنها داده می‌شود.

تعداد مشاهده خبر6 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal