ضرورت مشارکت موسسات تحقیقات کشاورزی در اجرای برنامه ششم توسعه و مقابله با تحریم‌ها
1398/04/04

معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات،‌ آموزش و ترویج کشاورزی، بر ضرورت مشارکت موسسه‌های تحقیقاتی سازمان در اجرای برنامه ششم توسعه و مقابله با تحریم‌ها تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان تحقیقات، دکتر خاوازی در نشست بررسی اقدام‌های سازمان تحقیقات در اجرای برنامه ششم توسعه، با اشاره به هدف‌های محوری سازمان در اجرای مواد قانونی برنامه ششم توسعه، آمادگی موسسه‌ها و مراکز تحقیقاتی را برای تدوین بسته‌های اجرایی در مقابله با تحریم‌ها اعلام داشت.

وی با برشمردن توانمندی‌های علمی هر یک از موسسه‌های تحقیقاتی در پوشش دادن بخشی از نیازهای کشور در شرایط تحریم خاطرنشان ساخت: ضروری است هر یک از موسسه‌های تحقیقاتی با شناسایی پتانسیل‌های زیربخش خود، راهکارهای جایگزین را برای مقابله با تحریم‌ها، بررسی کرده و به همراه تحلیل‌های تخصصی، برنامه موسسه خود را در عمل به تکالیف قانونی برنامه ششم توسعه ارائه دهند.

خاوازی با اشاره به شرایط ویژه کشور در افزایش تحریم‌ها، ارائه راهکارهای فوری، اثربخش و دارای قابلیت اجرا در کوتاه‌ترین زمان ممکن را از سوی موسسه‌های تحقیقاتی سازمان خواستار شد.

قائم مقام سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی با بیان این که این سازمان در اجرای برنامه ششم توسعه تاکنون اقدام‌های مهمی در تهیه بسته‌های اجرایی انجام داده است، تکمیل آنها را نیازمند توجه بیشتر در سیاستگذاری و اجرا دانست.

دکتر زارع با اشاره به مسئولیت مهم معاونت آموزش و ترویج در تهیه پیوست‌های ترویجی گزارش‌های ارائه شده توسط موسسه‌های تحقیقاتی، تعجیل در ارائه گزارش عملکرد موسسه‌های تحقیقاتی در زمینه اجرای برنامه ششم توسعه را یادآور شد.

در این نشست، دکتر کامبیز بازرگان معاون پژوهش و فناوری سازمان و دکتر ارژنگ جوادی قائم مقام این معاونت طی سخنانی هدف‌های محوری سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی را در اجرای برنامه ششم توسعه در مواردی از جمله معرفی ارقام جدید، افزایش تولید محصولات راهبردی، افزایش تامین هسته‌های اولیه بذر، نهال و تخم چشم‌زده، افزایش تامین خوراک دام و تولید دانه‌های روغنی و غیره اعلام کردند.

در بخش دیگری از این نشست، هر یک از رئیسان موسسه‌های تحقیقاتی با ارائه گزارشی از اقدام‌های صورت گرفته در اجرای تکالیف قانونی برنامه ششم توسعه، راهکارهای ویژه برای مقابله با تحریم‌ها را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

تعداد مشاهده خبر269 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal